Domov Novinky Le Parisien: Zidane v pokušení PSG

Le Parisien: Zidane v pokušení PSG

Autor: Marek
1 komentár 2440 videní

Le Parisien uvádza, že odchod Mauricia Pochettina z Paríža Saint-Germain je možný v krátkodobom horizonte, pričom Zinédine Zidane je favoritom majiteľov klubu, aby ho nahradil.

Musela by nastať nasledovná situácia: Pochettino opustí PSG a preberie Manchester United a v Paríži ho nahradí Zizou. Le Parisien uvádza, že v kontexte budúcnosti Argentínčana je možný akýkoľvek scenár, vrátane jeho odchodu v najbližších týždňoch.

Vyhrajte zájazd do Madridu na zápas Real Madrid - Espanyol – VIAC INFORMÁCIÍ

Francúzi zdôrazňujú, že práve z prostredia trénera sa do anglických médií dostávajú informácie o jeho nevyhnutnom príchode k červeným diablom, hoci samotný Pochettino k tejto veci verejne mlčí.

V samotnom PSG si je prakticky každý istý, že tréner nepovedie mužstvo budúcu sezónu, no situácia v Manchestri môže tento rozchod urýchliť.

Zatiaľ čo v Anglicku sa zdôrazňuje, že Pochettinovi chýba rodina žijúca v Londýne a chce opäť pôsobiť v Premier League, Le Parisien poukazuje na to, že 49-ročný tréner nezapadá do tímu nabitého egami.

V druhom článku sa časopis zaoberá potenciálnym nástupcom Pochettina a informuje, že v klube a medzi jeho majiteľmi panuje v tejto veci úplná zhoda: tým vyvoleným je Zidane.

Francúz dlhodobo udržiava priateľské vzťahy s Les Parisiens, kde sú majitelia z Kataru. Ako sám Zizou priznal, v roku 2010 podpísal s touto krajinou zmluvu o propagácii MS za sumu 3 milióny eur, aj keď nakoniec nemal dostať ani euro, pretože všetky financie venoval humanitárnej nadácii, ktorú založil so svojím otcom v Alžírsku.

Parížania veria, že neexistuje lepší kandidát na riadenie ich šatne ako muž, ktorý dal Real Madrid do poriadku a priviedol ho k 3 európskym pohárom a 2 španielskym titulom, pričom spolupracoval s takými silnými osobnosťami, akými sú Cristiano Ronaldo a Gareth Bale.

Dôležité je, že v Paríži sa Zidane stretne s priateľmi z Madridu, ako sú Sergio Ramos, Keylor Navas alebo Ángel Di María, ktorého pozná z čias pôsobenia v tíme Carla Ancelottiho.

PSG tiež dúfa, že Zizou bude posledným argumentom, ktorý presvedčí Kyliana Mbappého, aby zostal.

Noviny zhŕňajú, že od dohody je ešte ďaleko, no podľa jeho informácií sa medzi zástupcami PSG a Zidanom v poslednom čase minimálne niečo prejednávalo.

Francúz je pripravený vrátiť sa do práce, hoci väčšina novinárov tvrdí, že čaká, kým Francúzsko prevezme po Majstrovstvách sveta v Katare.

Le Parisien odpovedá, že zatiaľ čo Zizou odmietol Manchester United, návrh PSG ho láka. Jediným problémom majú byť Zidanove obavy o jeho príbuzných v kontexte reakcie fanúšikov z rodného Marseille, nakoľko PSG sú ich najväčšími nepriateľmi..

zdroj: leparisien.fr

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x