Domov Novinky La Bruixa d’Or Manresa 69-92 Real Madrid Baloncesto

La Bruixa d’Or Manresa 69-92 Real Madrid Baloncesto

Real Madrid opäť od začiatku zápasu dominoval a svojmu súperovi nedal žiadnu šancu. Naši basketbalisti tak majú na konte už 41 víťazstiev v 42 zápasoch.

V prvej štvrtine sa kľúčovou postavou stal Bourousis, ktorý s pomocou Llulla začal vytvárať rozdiel v skóre. Skvelá obranná hra navyše zariadila, že domáci tím dal v prvej štvrtine iba 10 bodov (10-25). V druhej štvrtine sa náš súper snažil zvýšiť intenzitu obrannej hry v snahe znížiť náskok Realu. Llull však aj naďalej robil to, čo vie najlepšie a Darden sa svojimi doskokmi stal jeho najlepším pomocníkom (ešte pred polčasom zaznamenal až sedem doskokov). Los Blancos išli nakoniec do šatní so 14-bodovým náskokom (28-42).

Po ďalších inštrukciách od Pabla Lasa sa naši hráči vrátili na palubovku v pokračovaní útočných ťažení. Napriek snahám Monroa a Kouguereho, Madrid stále navyšoval svoj náskok. Skvelý Sergio Rodríguez opäť rozdával neuveriteľné nahrávky a Rudy prispieval k navyšovaniu skóre (45-70). V poslednej štvrtine sa naši cítili uvoľnene, čo bolo vidieť aj na ich hre. Do zápasu sa opäť zapojil aj hráč akadémie, Alberto Martín, ktorý aj premenil svoj trojkový pokus. Real nakoniec zvíťazil o 23 bodov a dosiahol tak na svoje 20. ligové víťazstvo (69-92). Najlepším strelcom a zároveň najužitočnejším hráčom zápasu bol Sergio Llull s 18 bodmi.

Strelci:

La Bruixa d’Or Manresa 69 (10+18+17+24): Hernández (8), Eriksson (10), Kouguere (12), Monroe (16), Larsen (3); Asselin (4), Goodridge (4), Arco (-), Giannopoulos (7), Ljubicic (5), Creus (-).

Real Madrid 92 (25+17+28+22): Llull (18), Rudy (10), Darden (6), Mirotic (11), Bourousis (10); S. Rodríguez (11), Alberto Martín (4), Díez (2), Reyes (10), Slaughter (4), Mejri (6).