Domov Novinky Krajný obranca, stopér a… goleador

Krajný obranca, stopér a… goleador

Dani Carvajal strelil svoj piaty gól v tejto sezóne v zápase proti Osasune. Krajný obranca vylepšuje svoj rekord, ktorý vytvoril pred pár týždňami.

Sezóna 2023/24 sa pre Daniho Carvajala nesie v znamení gólových zápisov, aké ešte nikdy v kariére nedosiahol. V sobotňajšom zápase proti Osasune sa španielsky pravý obranca Realu šikovne a prekvapivo presadil proti brankárovi hostí Sergiovi Herrerovi a strelil gól na 2:1.

Bol to zároveň jeho piaty gól v aktuálnej sezóne, do ktorej koca ostáva viac ako dva mesiace…

Tieto čísla sú ešte pôsobivejšie, keď zoberieme do úvahy fakt, že Carvajalovi sa ešte nikdy nepodarilo prekonať hranicu dvoch gólov v jednej sezóne – predtým strelil po dva góly v sezóne 2011/12 počas pôsobenia v Castille a v sezóne 2013/14 po návrate do Madridu z Bayeru Leverkusen.

Tretí kapitán Los Blancos má okrem piatich gólov na konte aj päť asistencií a je šiestym hráčom Realu Madrid s najväčším ofenzívnym vplyvom.

Len v ligovej súťaži strelil 32-ročný Španiel štyri mimoriadne dôležité góly. Najprv pomohol Realu vyhnúť sa prehre v zápase vonku proti Seville (gól na 1-1) a potom otvoril skóre v zápase proti Valencii (gól na 1-0). Ďalšími gólmi boli góly na 3:2 v poslednej minúte nadstaveného času v zápase proti Almeríi a v sobotňajšom zápase v Pamplone.

Dôležitý bol aj tento piaty gól Carvajala, ktorý výrazne prispel k postupu Realu Madrid do finále Španielskeho superpohára. V semifinálovom súboji s Atléticom Madrid skóroval krajný obranca v 85. minúte zápasu na 3:3 a umožnil Realu zahrať si predĺženie, v ktorom napokon rozhodli o osude góly Joselua a Brahima Díaza.

Akoby toho nebolo dosť, v tejto sezóne mal Carvajal možnosť otestovať sa aj v úplne novej pozícii. Keď sa k vážne zraneným Éderovi Militãovi a Davidovi Alabovi pridal Antonio Rüdiger, bol to práve španielsky obranca, ktorý tím podporoval ako stopér.

zdroj: marca.com