Domov Novinky Končí spolupráca s Audi, prichádza … !

Končí spolupráca s Audi, prichádza … !

Audi bolo jedným z hlavných sponzorov Realu Madrid od roku 2003. Od 1. júla to už platiť nebude!

Autor: Marek Varga
3 komentáre

Zmluva vyprší 30. júna a obe strany sa ju rozhodli neobnoviť po tom, čo na rokovaniach lídrov Madridu a nemeckej značky koncom minulého roka nedosiahli ekonomickú dohodu.

Los Blancos s novým Bernabéu na obzore, sa chystá zvýšiť svoje výnosy a Audi sa plánuje viac stiahnuť z partnerstva s futbalovými klubmi a sústrediť sa najmä na Bayern Mníchov.

O 19 rokov neskôr tak Audi, ktoré bolo na druhej úrovni madridských obchodných dohôd, už nebude sponzorom.

To, že Audi odíde, ale neznamená, že Real Madrid bude mať o jedného sponzora menej. Denník MARCA prišiel s informáciou, že nové partnerstvo má uzavrieť s automobilkou BMW. Nemecká automobilka sa má postarať o vozový park hráčov a zamestnancov klubu a zároveň má patriť medzi hlavných sponzorov klubu.

BMW so sídlom v Mníchove vlastní tiež Mini a Rolls-Royce a je popredným európskym predajcom áut vyššej kategórie pred Audi, Lexus a Merdedes.

Je tiež prémiovým sponzorom Milána a autá dodáva futbalistom talianskeho tímu od minulého roka, keď sa nemecká značka rozhodla vstúpiť do sveta futbalu tak, ako to urobilo Audi začiatkom tohto storočia.

Teraz po dohode s Realom Madrid urobila ďalší krok vpred, keďže v klube so 14 európskymi pohármi a na novom Santiagu Bernabéu bude mať popredné miesto.

Audi napríklad okrem rozdávania áut hráčom prvého tímu nechýbalo na lavičkách štadióna a v rôznych priestoroch štadióna a vo Valdebebas. Dalo názov aj niektorým letným turnajom, na ktorých bol Real Madrid zmluvne prítomný a po ktorých už logicky nie je ani stopy pre budúcu sezónu.

Madrid naďalej zvyšuje svoje zdroje príjmov

Real Madrid týmto spôsobom pokračuje vo zvyšovaní svojich príjmov, ktoré sa exponenciálne znásobia s novým štadiónom, ktorý bude hotový o rok, v júni 2023.

Prognóza klubu je, že obrat sa zvýši o približne 300 miliónov eur, najmä vďaka využitia štadióna počas 365 dní v roku. A vo vnútri nového štadióna bude mať BMW významnú úlohu.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x