Domov Novinky Kolegovia a priatelia zároveň

Kolegovia a priatelia zároveň

Nové hviezdy Realu Madrid žiaria nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Hráči Realu veľmi radi trávia voľný čas spoločne, čo svedčí o tom, že mužstvo je zohraté nielen na ihrisku, ale aj mimo neho.

Autor: Marek Varga
0 komentár

„Večere v reštauráciách, objatia a bozky neriešim. Najdôležitejšie je, čo sa deje na ihrisku a aby tím vyhral,“ ​​povedal raz Cristiano Ronaldo.

Ten istý Cristiano, ktorý dnes na sociálnych sieťach neustále zverejňuje motivačné slogany, priania k narodeninám a dokonca aj rady o láske.

V roku 2016 sa však Portugalčan preslávil výrokom, ktorý výrazne kontrastuje s jeho aktuálnym imidžom na Instagrame či Tik Toku.

„Nemusím večerať s Benzemom alebo pozývať Balea domov na jedlo. Pre mňa to nie je to najdôležitejšie. Najdôležitejšie je, čo sa deje na ihrisku. Aj keď sme kolegovia, vieme, čo chceme a vieme, o čo hráme,“ povedal v roku 2016 pred zápasom Ligy majstrov proti Rímu Cristiano Ronaldo.

Slová kráľovskej legendy viedli k tomu, že ľudia rýchlo porovnávali Ronaldov vzťah s Garethom a Karimom so vzťahom medzi Neymarom, Suarezom a Messim, ktorí sa zdali neoddeliteľní na ihrisku aj mimo neho.

Cristiano ako verný vyznávač teórie, že talent bez práce nič neznamená, sa presvedčil, že najdôležitejšou vecou na dosiahnutie úspechu v športe je profesionalita a na to, aby ste dobre zahrali stačí porozumenie medzi spoluhráčmi iba na ihrisku.

„Futbalu sa venujem asi 70 % svojho života. Musíte byť inteligentní, aby ste dlho vydržali. Hovorím tomu futbalová etika,“ povedal jedinečný profesionál o tajomstve svojho úspechu.

O Ronaldovom odhodlaní nebolo nikdy pochýb. Kylian Mbappé hovoril v podobnom tóne ako Portugalčan pred dvoma rokmi.

„Pekári si tiež často nerozumejú s inými pekármi. Aby ste vyhrali zápasy, nemusíte chodiť každý večer na večeru s priateľmi,“ vyjadril svoje názory Francúz.

Nech sa na to pozeráte akokoľvek, zdá sa, že nová generácia hráčov Realu tento názor nezdieľa a vytvára mimoriadne zohranú partiu nielen na ihrisku.

Mladí hráči Realu Madrid zdieľajú svoj voľný čas a majú ďaleko od prijatia Cristianovho videnia sveta. Podľa ich názoru to nie je ani lepšie, ani horšie. Je to proste iné. Ťažko by sa dalo povedať, že postoj niekoho, kto dosiahol také veľkolepé úspechy v bielom drese, bol nesprávny.

Štruktúra šatne sa však napokon zmenila po prestupe Judea Bellinghama. V kráľovskom tíme vládne fantastická atmosféra. Nové prírastky medzi sebou rýchlo našli spoločnú reč a šatňa je charakterovo zladená.

Existuje veľa hráčov, ktorí sa stali blízkymi priateľmi. „Jude je skvelý. Ešte nehovorí po španielsky, ale rozprávame sa po anglicky,“ povedal Brahim.

Los Blancos dokázali za veľmi krátky čas poskladať skvelý mix. Zdroje blízke klubu ubezpečujú, že hráči sú jeden pre druhého ako rodina. Brahim a Bellingham začali vysielať na rovnakej vlnovej dĺžke ako ostatní hneď po príchode do klubu.

Nikoho neprekvapia fotky na sociálnych sieťach, na ktorých hráči Realu trávia spoločné chvíle mimo ihriska. Okrem tvrdej driny je na tréningoch často aj veľa smiechu. Nedávno sa stala virálom fotografia Judea, Camavingu, Rodryga, Tchouaméniho a Mendyho, ako si užívajú spoločný pobyt v Saint-Tropez.

Bellingham zhrnul tento záber slovom „priatelia“. Presne tak – už ani nie „kolegovia“, ale „kamaráti“. Do diskusie sa vtipným tónom zapojil aj Vinícius, ktorý počas eskapády chýbal a napísal: „Nechali ma doma.“

„Ak sa dobre poznáme aj mimo ihriska, bude to na ňom jednoduchšie,“ povedal na začiatku sezóny Camavinga, ktorý tak prezentoval úplne iný diskurz ako Cristiano.

Dôležité na tom všetkom je, že ego nie je ani v najmenšom základom priateľských vzťahov. To je veľmi dôležité v kádri s takou kvalitou, že každý chce hrať. Sám Ancelotti tiež zdôrazňuje, že atmosféra v šatni, ktorú riadi, je najzdravšia za posledné roky.

Chémia medzi novou generáciou hráčov bola okamžitá a komunikácia často prebieha v zvláštnej zmesi španielčiny, francúzštiny a angličtiny.

Nič to nemení na fakte, že niekedy stačí obyčajný pohľad, aby ste vedeli, čo sa deje. Nová kapela s názvom The Belling Stones vznikla v Madride s cieľom získať späť stratené územia v Európe.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x