Domov Novinky Káder Realu Madrid pre skupinovú fázu Ligy majstrov

Káder Realu Madrid pre skupinovú fázu Ligy majstrov

UEFA potvrdila výber tímov pre skupinovú fázu Ligy majstrov prostredníctvom svojej oficiálnej stránky. Kráľovský tím zaradil do prvého tímu deväť hráčov, ktorí boli na súpiske B.

Autor: Marek Varga
0 komentár

UEFA dnes predstavila súpisku tímov pre skupinovú fázu Ligy majstrov, ktoré bolo potrebné poslať federácii do pondelka. Súpiska A mohla obsahovať maximálne 25 hráčov, z ktorých aspoň dvaja museli byť brankári, aj keď potom tretí brankár musel byť na súpiske B.

Osem miest je vyhradených pre tzv. miestne trénovaných hráčov. Až štyria z nich môžu byť hráči, ktorí vo veku od 15 do 21 rokov trénujú aspoň tri roky v domovskej krajine klubu. Zvyšné miesta musia zaplniť hráči, ktorí trénovali a hrali za daný klub minimálne tri roky, od 15 do 21 rokov.

V Reale Madrid sú Nacho, Lucas Vázquez, Fran García, Dani Carvajal, Fede Valverde, Vinícius a Rodrygo považovaní za klubovo trénovaných, zatiaľ čo Kepa Arrizabalaga, Dani Ceballos, Brahim Díaz a Joselu sa považujú za trénovaných v Španielsku.

Pokrytie týchto miest je medzi fanúšikmi často podceňované, no nesplnenie týchto podmienok bude mať za následok užší káder.

Na súpiske B sú zase hráči narodení po 1. januári 2002, ktorí od veku 15 rokov hrali za daný klub nepretržite minimálne dva roky. Tento zoznam nemá žiadne obmedzenia a zmeny je možné vykonať do polnoci pred každým stretnutím.

Na súpiske A po skupinovej fáze môžu nastať tri zmeny a kluby na to majú čas do februára. Každý z troch pridaných hráčov bude môcť v tejto sezóne hrať Ligu majstrov alebo Európsku ligu v inom tíme.

Los Blancos podľa očakávania zapísali na zoznam A všetkých 23 hráčov prvého tímu registrovaných v Španielskej futbalovej federácii a La Lige, ako aj Frana Gonzáleza a Viníciusa Tobiasa. Okrem toho bolo do zoznamu B zaradených 9 absolventov akadémie.

ZOZNAM A

Brankári
1 – Thibaut Courtois
13 – Andrij Łunin
25 – Kepa Arrizabalaga
30 – Fran González

Obrancovia
2 – Dani Carvajal
3 – Éder Militão
4 – David Alaba
6 – Nacho
17 – Lucas Vázquez
20 – Fran García
22 – Antonio Rüdiger
23 – Ferland Mendy
36 – Vinícius Tobias

Stredopoliari
5 – Jude Bellingham
8 – Toni Kroos
10 – Luka Modrić
12 – Eduardo Camavinga
15 – Federico Valverde
18 – Aurélien Tchouaméni
19 – Dani Ceballos
24 – Arda Güler

Útočníci
7 – Vinícius Júnior
11 – Rodrygo Goes
14 – Joselu
21 – Brahim Díaz

ZOZNAM B

Brankári
26 – Diego Piñeiro
31 – Lucas Cañizares​​​​​​​

Obrancovia
27 – Rafel Obrador
34 – Álvaro Carrillo
35 – Marvel

Stredopoliari
28 – Mario Martín
32 – Nico Paz

Útočníci
29 – Álvaro Rodríguez
33 – Gonzalo García

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x