Domov Novinky Jednoduché: Koľko klubu dáš, toľko ti klub vráti

Jednoduché: Koľko klubu dáš, toľko ti klub vráti

V stredu sme boli svedkami jedného z najlepších výkonov sezóny. Za týmto úspechom, môžeme vidieť i omnoho hlbší význam.

Autor: Dávid
3 komentáre

Stredajšia noc nesie mnoho superlatív, futbalová verejnosť hovorí o mágií, fantázií i stelesnení pripravenosti. Výkon Realu Madrid bol naozaj jedným z mnohých  nezabudnuteľných zážitkov uložených do bielych sŕdc všetkých fanúšikov Los Blancos  a každý jeden z nás v ten večer pocítil, že patrí k „dynastií madridistas“, teda panovníkov Ligy Majstrov.

Neustále prehrávajúca sa atmosféra štadióna, futbalová bezradnosť hostí spôsobená Modrićom, či famózne góly Karima Benzemu napriek ranným povinnostiam nedali zaspať takmer nikomu.

Akékoľvek drobné pochyby okolo reputácie Realu Madrid zdá sa opadli a práve naopak znova môžeme hovoriť o dosiahnutí ďalšieho dôležitého míľniku v procese podpisu Kyliána Mbappého. V posledných dňoch preto azda niet šťastnejších fanúšikov v akomkoľvek futbalovom klube na svete.

Pohľadov na zápas a slov chvály sme priniesli v ostatnom období viac ako dosť, no predsa len sa ešte nachvíľu k zápasu vrátime.  Tentokrát už ale z iného uhla pohľadu.

Niet pochýb o tom, že nie každý priaznivec Galacticos je stotožnený s herným časom jednotlivých hráčov. Pýta sa výraznejšia rotácia mužstva, otázniky vytvára situácia Isca, Balea, Hazarda, či Jovića a alternatívnych zostáv vidíme pri prvom menšom výkyve formy hneď niekoľko. Iní nie sme ani my a vyzerá to tak, že ide asi o prirodzený reflex. Veď ako i doba ukázala, ak niečo nefunguje, chce to opravu, ba zmenu.

S vývojom sezóny sa začínalo zdať, že počiatočný obšírny okruh hráčov dostávajúci sa na hraciu plochu v základnej zostave sa s prichádzajúcou zimou začínal zužovať. Kroos, Casemiro a Modrić sa stali overeným stavebným kameňom, s ktorým v zostave nešlo ani pohnúť.

Previerky na ľavom a pravom krídle na výbornú zvládol Vinícius a o niečo slabšie, no postačujúco Asensio s Rodrygom. Obranný bál z oboch strán zastali napriek drobným zraneniam predpokladaní Carvajal a Mendy a bez najmenších pochýb tmel jednoty zabezpečili vojnoví bratia Alaba a Militao.

Po polročnom pobyte tak Ancelotti z multi-žánrového playlistu prepol na overenú klasiku. Po vypadnutí z Copa Del Rey, no i krátko pred ním sa začínali výkony fanúšikom máliť. Výhry boli tesné, herný prejav statický a v hlavách sa začínali vynárať spomienky z konca Zidanovej éry. Výraznejšie zmeny napriek tomu naďalej neprichádzali a overená klasika bubnovala v ušiach hlavného trénera naďalej. Nie jednému z nás preto vzišla na um nenápadná myšlienka: Stali sa spomínaní hráči trénerovými miláčikmi alebo môžeme za týmto výberom hľadať niečo iné?

Racionálnu odpoveď na túto otázku sme sa snažili nájsť veľmi dlho, no odpoveď nám priniesli až opakujúce sa spomienky na stredajšiu magickú noc. Kto dokáže trénerovi Ancelottimu ulahodiť nie sú veľké mená, ani bohatá futbalová kariéra, či zbierka trofeji. Sú to hráči odhodlaní odovzdať klubovému znaku to najlepšie čo vedia ponúknuť, napriek všetkým okolnostiam, ktoré sa ich dotýkajú.

Apelácia trénera na stopercentnú pripravenosť už preto dáva zmysel. Striedajúci Camavinga, Rodrygo, Valverde, Marcelo, Nacho či Vázquez sú toho živým príkladom. Hráči bez akejkoľvek známky frustrácie z herného času odhodlaní a motivovaní predviesť domácim prečo obliekajú dres Realu Madrid.

Prvotná myšlienka tímového prospechu na úkor vlastného učí hráčov hrať ako tím. Dnešný Real proti tomu minulému už hrdinov nemá iba v základnej zostave, no rovnako i na lavičke a to je ťažiskovým faktorom úspechu, ktorým predstihol i hostí z Paríža.

Prejav pasie Davida Alabu oslavujúceho so stoličkou nad hlavou, ktorý je súčasťou klubu sotva trištvrte roka, či oslavujúci Camavinga po záverečnom hvizde na kolenách sú vyjadrením toho, čo pre nich Real Madrid napriek krátkemu pobytu v klube znamená.

Zdá sa preto, že gesto záverečnej päť, či desaťminútovky patriacej vybranej časti tímu nebude náhodou. Frustrácia a nevyrovnanosť so svojim aktuálnym postavením pod vedením trénera Ancelottiho tak určite nebudú cestou na ihrisko v dlhšom časovom slede. Jednoduché pravidlo života: koľko lásky dáš, toľko lásky dostaneš preto zjavne platí i v jednom z najslávnejších klubov na svete.

zdroj: halamadrid.sk

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x