Domov Novinky Isco dopláca na situáciu zo zápasu s Granadou

Isco dopláca na situáciu zo zápasu s Granadou

Autor: Marek
1 komentár 1722 videní

29-ročný hráč dnes môže ľutovať svoje správanie spred dvoch týždňov. Carlo Ancelotti má skvelú pamäť na to, čo sa stalo na Estadio Nuevo Los Cármenes a zdá sa, že v očiach trénera Španiel skončil.

Iscov koniec kariéry v Reale Madrid má ďaleko od dokonalosti. Sú to už tri roky, čo stredopoliarova forma výrazne upadla a ani Zidane v minulosti, ani teraz Ancelotti nedokázali prebudovať Španiela, ktorého sa dá počas rokov 2013 až 2018 opísať v superlatívoch.

Stredopoliar je od konfliktu so Santiagom Solarim, keď odmietol s tímom cestovať na zápas Ligy majstrov, predovšetkým hrdinom následných sporov s trénermi, a nie zápasov, gólov a asistencií. Jeho pôsobenie na Santiago Bernabéu sa blíži ku koncu.

Iscove najnovšie problémy sa začali 21. novembra v Granade. Los Blancos vyhrali 4:1, no novinári z COPE, SER a Onda Cero informovali, že futbalistu podráždilo, keď Davide Ancelotti, asistent trénera Realu poslal do zápasu Joviča a Camavingu, a to aj napriek tomu, že Francúz sa išiel rozcvičiť v rovnakom čase ako Španiel.

29-ročný hráč si myslel, že tiež vstúpi na ihrisko, ale Carlettov syn mu povedal, že sa musí stále rozcvičovať. To hráča rozrušilo a rozhodol sa ísť na lavičku náhradníkov.

Carlo Ancelotti ho nakoniec poslal do hry, aby sa vyhol konfliktom. To však neuniklo pozornosti Taliana a odvtedy Isco je nominovaný na zápasy len pre to, aby ich sledoval z lavičky.

Isco je vo Valdebas každý deň a nemá žiadne zdravotné problémy, no posledné tri zápasy strávil na lavičke a o vstupe na ihrisko nemohol ani snívať.

Španiela nebolo vidieť na postrannej čiare v zápasoch proti Sheriffu, Seville a proti Athletic. Momentálne je poslednou voľbou v strede poľa a pravdepodobne sa to do konca sezóny nezmení. Len on, Mariano, Vallejo a Jović sa v posledných troch zápasoch nepredstavili, hoci Srb sa aspoň rozcvičoval.

Ancelotti po zápase proti Granade povedal, že s Iscom nemal problém, má s nim dobrý vzťah a páči sa mu ako pracuje.

Ale Isco, s ktorým sa Ancelotti stretol pri svojom návrate do klubu, nemá veľa spoločného s hráčom, ktorý oslnil v prvých piatich rokoch hrania za Los Blancos.

Španiel bol kľúčovým hráčom Carletta v jeho prvom pôsobení na lavičke natoľko, že jeho prínos vo finále Ligy majstrov v Lisabone otočil zápas. Talian vždy priznal, že pred gólom Ramosa zohrali kľúčovú úlohu Isco a Marcelo.

Smrteľné čísla

Isco odštartoval sezónu s nadšením, presvedčený, že v poslednom ročníku za bielych môže veci zvrátiť. Dokonca aj Ancelotti ocenil jeho snahu a postavil ho do základnej zostavy v dvoch z prvých troch zápasov, proti Levante a Betisu.

Bola to však len ilúzia. Dni plynú a situácia je opäť tam, kde bola posledné dva roky a stredopoliar prakticky nehrá. V tejto sezóne nastrieľal v lige iba 177 minút a v Lige majstrov sa ešte nikdy neobjavil na trávniku.

Isco odohral šesť z prvých siedmich zápasov a v posledných ôsmich odohral iba 11 minút, keď mu Ancelotti konečne dal šancu proti Granade.

Ancelotti nechcel podnecovať vtedajšiu atmosféru a viesť k verejnému konfliktu, no futbalista za to teraz platí vysokú cenu.

Januárový prestup?

Teraz je otázkou, čo bude Isco robiť od 1. januára. V minulej sezóne požiadal o odchod na konci roka a hovoril o tom s Josém Ángelom Sánchezom a Zinédinom Zidanom.

Keďže chcel hrať a videl, koľko málo má odohratých minút, rozhodol sa hľadať východisko z ťažkej situácie. Problém bol v tom, že to nenašiel.

Stretnutie medzi stranami bolo priateľské a úprimné a Isco chcel odísť a nechcel spôsobiť žiadne problémy. Toto leto sa rozhodol pokračovať v práci po boku trénera, ktorý z neho vytiahol to najlepšie, no Carlettova formulka zlyhala, čím dal jasne najavo, že Iscov čas v Reale Madrid už dávno skončil.

zdroj: marca.com

 
Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x