Domov Mužstvo Iker Casillas sa môže priblížiť 1000. minútovej hranici bez inkasovania gólu

Iker Casillas sa môže priblížiť 1000. minútovej hranici bez inkasovania gólu

Iker Casillas a Real Madrid stoja pred ťažkou výzvou. Ak Iker spolu s tímom zvládne tlak a neinkasuje gól, jeho forma sa bude zdať ako neprekonateľná.

Zdá sa, že pre Ikera bude ťažké neinkasovať gól vzhľadom k minulej sezóne v ktorej „Los Merengués“ inkasovali 4 góly od Róberta Lewandowskeho v Dortmunde. Real Madrid neudržal čisté konto na nemeckej pôde už neuveriteľných 16. rokov keď remízoval s Dortmundom 0-0.

V posledných 11 zápasoch odohraných na nemeckej pôde Real Madrid inkasoval až 24 gólov – z toho 8 prehier, 2 remízy a jedna výhra. Iker Casillas sa zajtra s tímom pokúsi o zlepšenie štatistík v Nemecku. Ikerov prvý zápas v Nemecku sa odohral dňa 8. Marca 2000 pri prehre 4-1 s Bayernom Mníchov.

Casillas mieri do Nemecka s 862. minútovou šnúrou nepriestreľnosti. V prípade ak by vychytal čisté konto v Gelsenkirchene, priblížil by sa  1000 minútovej hranici bez inkasovania jediného gólu. „Santo Iker“, ako ho mnohí fanúšikovia nazývajú, predviedol v Copa del Rey famózne výkony, keď sa do finále tím prepracoval bez inkasovania jediného gólu.

zdroj: marca.com