Pozrime sa ako sa darilo mladíkom na hosťovaní, či hráčom na ktorých má klub predkupné právo.

Autor: Michal
1 komentár

Takefusa Kubo

Japonský Messi, ako kedysi prezývali Takefusu Kuba, nastúpil v novom roku na 10 z 12 možných stretnutí. Deväťkrát to bolo v základnej zostave. Počas týchto príležitostí si stihol pripísať dva góly a jednu asistenciu.

Kubo teda aj v novom roku potvrdzuje, že sa mu v San Sebastiane darí. Získal si dôveru trénera, vďaka čomu je stabilným členom základnej zostavy.

Celkovo má za sebou v tejto sezóne La Ligy 21 zápasov, v ktorých streli 4 góly a pridal 3 asistencie.

Miguel Gutierrez

Mladý Španiel bol veľkou nádejou Realu Madrid, no napokon sa do prvého tímu nepresadil, aspoň do týchto chvíľ. Na hosťovaní v Girone podáva kvalitné výkony a bojuje o svoju budúcnosť, možno aj v bielom drese.

Real pochopiteľne pozorne sleduje jeho vývoj. Miguel nastúpil v novom roku na 8 z 9 zápasov. Vynechal jediný zápas pre suspendáciu po 5-tej žltej karte. Prvých 6 zápasov nastúpil v základnej zostave, po nútenej pauze naskakoval 2x z lavičky, pričom v poslednom zápase strelil kontaktný gól pri porážke 3:2 proti Getafe.

Gutierrez od začiatku sezóny vynechal len dva zápasy, a okrem spomínaného gólu nazbieral aj dve asistencie.

Mario Gila

Mladý stredný obranca zažíva zvláštnu sezónu. V drese Lazia Rím sa predstavuje prakticky výhradne len v Európskej lige. V Serie A nastúpil doposiaľ len 4x a vždy to bolo z lavičky. Naopak v EL nastúpil na 7 z doterajších 9 vystúpení svojho tímu.

Posledným zápasom Lazia v EL bolo osemfinále proti Alkmaaru, na tento zápas Gila nenastúpil a Lazio prehralo 1:2. Uvidíme či dostane šancu v odvete, a či Taliani zvládnu dvojzápas obrátiť vo svoj prospech. V opačnom prípade to s minútami pre Maria nevyzerá ružovo.

Victor Chust

Victor Chust od začiatku sezóny nastupoval pravidelne v základnej zostave. Žiaľ, zhodou okolností pred zápasom s Realom Madrid, ktorý bol na programe ešte 10.11.2022 sa zranil a dodnes nie je fit.

Na konte má tak doteraz len 11 stretnutí počas ktorých sa mu podarilo raz rozvlniť sieť súperovej bránky.

Antonio Blanco

Antonio Blanco sa v drese Cadizu nepresadil. Real Madrid neposlal hráča na hosťovanie aby zohrieval lavičku a preto mu v januári našli nové pôsobisko. Mladík aktuálne nastupuje v drese druholigového Alavésu. Svoju premiéru si odbil pri vypadnutí z CdR proti Seville. Nastupoval ako náhradník na poslednú polhodinu. Od tej chvíle Alavés aj s jeho prispením ožil, no vyrovnať sa domácim už nepodarilo.

Blanco si však vypýtal šancu v základnej zostave, a od tej doby sa v nej objavuje pravidelne. Nastúpil na posledných 7 zápasov, v ktorých však nazbieral už 4 žlté karty. Alavés vyhral 5 z týchto 7 zápasov a drží sa na priečke zaručujúcej playoff o postup do La Ligy.

Fran Garcia

Tohto hráča fanúšikom La Ligy netreba obzvlášť predstavovať. Fran vyniká svojou rýchlosťou a húževnatosťou na ľavom kraji obrannej rady. Garcia má pevné miesto v zostave Vallecana. Od začiatku sezóny nevynechal v La Lige ani minútu. Nie je to pre neho nič nové, v minulej sezóne nastúpil v La Lige na 34 stretnutí. Fran je oporou Raya, a nie je preto veľkým prekvapením že sa Real rozhodol tohto hráča v lete priviesť späť.

Fran bude určite zdatným súperom pre Mendyho v boji o základnú zostavu.

Brahim Diaz

Brahim pôsobí v AC Miláno už tretiu sezónu. Vedenie úradujúceho šampióna Serie A je s výkonmi Španiela veľmi spokojné.

Diazova minutáž v aktuálnej sezóne však nebola úplne ideálna. Buď naskakoval zo striedačky, alebo bol striedaný krátko po polčasovej prestávke či priamo počas nej. V novom roku sa zdá, že sa teší väčšej dôvere.

Nastúpil na 11 z 13 zápasov svojho tímu (10 v základnej zostave). Posledný zápas nehral pre zranenie. Jediný ďalší zápas kedy ostal mimo hry prišiel počas série 7 zápasov v ktorých AC Miláno nezvíťazilo.

Celkovo doteraz v sezóne nastúpil na 21 ligových zápasov v ktorých zaznamenal štyri góly a tri asistencie. Gólový účet si otvoril aj v Lige Majstrov, keď rozhodol o víťazstve 1:0 v osemfinále proti Tottenhamu.

Reinier Jesus

Reiniera po dobrom rozbehu sezóny pribrzdilo zranenie. Následne naskočil 2x na štvrťhodinu a znova sa zranil. Po prestupe do Girony začal okamžite dostávať príležitosti a bola to veľmi príjemná zmena po nevydarenom hosťovaní v Dortmunde, no zdá sa že mu šťastie nepraje.

Pre zranenie vynechal už 14 súťažných zápasov(12x LL a 2x CdR).  Aktuálne je opäť fit a má za sebou dva štarty z lavičky v súčte 33 minút. Držme mu palce aby mu zdravie vydržalo, zdá sa že Girona mu dá dostatok hracieho času ak bude fit.

zdroj: flashscore.sk