Domov La Fábrica Hodnotenie Viníciusa Tobiasa naďalej stúpa

Hodnotenie Viníciusa Tobiasa naďalej stúpa

Brazílčan má šancu zostať v Madride dlhšie, no klub o jeho kúpe ešte definitívne nerozhodol.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Druhý Vinicius púta pozornosť v Reale Madrid. 18-ročný Brazílčan patrí medzi hráčov, ktorým sa Castille v poslednom čase darí.

Z obrancu sa stal ofenzívny krajný obranca, ktorého Raúl hľadal a je jedným z mien, na ktoré si treba v rezervnom tíme dávať pozor popri Arribasovi, Rafovi Marínovi a Álvarovi Rodríguezovi.

Brazílčan každý deň dokazuje, že vyniká na pravej strane, je silný má veľmi kvalitný pohyb smerom dopredu. Silné stránky, ktoré treba brať do úvahy nielen pre Raúlov súčasný tím, ale aj pre budúce plány prvého mužstva na poste, ktorý v krátkodobom a strednodobom horizonte čaká generačná výmena.

Real Madrid pozorne sleduje výkony Viniciusa Tobiasa, pretože sa bude musieť rozhodnúť, či využije opciu na odkúpenie po 14-mesačnom období hosťovania.

V jeho prospech hrajú aj voľné miesta pre hráčov mimo EÚ. Po udelení občianstva Rodrygovi, Militãovi a Vinimu by tak obranca mal voľnú ruku na skok do prvého tímu.

V jeho neprospech hovorí výkupná klauzula dohodnutá so Šachtarom (s ktorým má zmluvu do roku 2026), ktorá sa pohybuje okolo 8 miliónov eur. Real sa musí rozhodnúť, či Tobias naplní očakávania, rozhodnutie ešte nepadlo.

Je na dobrej ceste

Zatiaľ si Vinicius zaslúži zostať. V tejto sezóne je jedným z najdôležitejších hráčov v Raúlovom tíme. Zmena systému, ktorá bola v posledných dňoch uvalená na rezervný tím, favorizuje Brazílčana.

Vďaka tomu žiari ofenzívnejšie a má menej problémov v obrane. Spolu s Arribasom a Petrom je jediným hráčom, ktorý nastúpil na všetkých 11 zápasov za Castillu, pričom pridal dve asistencie. Okrem toho nastúpil na tri zápasy dorasteneckej ligy s tímom Álvara Arbelou.

Tobias je lídrom generácie pravých obrancov, ktorí vo Valdebebas dosahujú dobré pokroky a ktorí sa snažia v budúcnosti nahradiť Carvajala a Lucasa Vázqueza.

Po boku Brazílčana sú Álex Jiménez, David Jiménez a Jesús Fortea ďalšími talentami, ktoré stoja za zmienku.

Najväčšiu šancu zaklopať na dvere Ancelottiho tímu má však Vinicius Tobias. 18-ročný mladík, ktorý vyrastal v brazílskom Porte Alegre, prišiel zo Šachtaru v apríli počas prestupového okna, ktoré otvorila FIFA, aby „prepustila“ hráčov, ktorí boli súčasťou ukrajinských tímov po tom, čo Rusi napadli Ukrajinu a rozpútali vojnu.

Odvtedy sa hráč snaží presvedčiť Real, že môže v klube zostať dlhšie. Tobias je v centre pozornosti a jeho budúcnosť ešte nie je napísaná.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x