Domov Novinky Hazard to bude mať ťažké, konkurencia je silná

Hazard to bude mať ťažké, konkurencia je silná

Autor: Marek Varga
102 videní

Eden Hazard opäť začína hľadať zápasový rytmus. Čelí však rivalite s Lucasom a Asensiom, ktorí prežívajú svoje najlepšie časy v tejto sezóne.

Dve krátke 15-minútové vystúpenia proti Elche a Celte stačili Edenovi Hazardovi na to, aby si uvedomil, že napriek svojmu hviezdnemu statusu to bude mať s návratom veľmi ťažké.

Návrat Belgičana je podobne načasovaný ako skvelá forma LucasaVázqueza a Marca Asensia. Navyše sa zdá, že Zidane našiel tú najlepšiu formáciu 4-3-3 s dvomi Španielmi na krídlach, ktorí neúnavne odvádzaju aj skvelú obrannú prácu.

Najäčším prekvapením posledných mesiacov bol bezpochyby Lucasov prístup. Počas leta bol Lucas takmer odpísaný, ale rozhodol sa, že zostane v Reale Madrid a dodrží tak podmienky zmluvy, ktorá mu končí v júni.

Druhý „problém“ Hazarda je, že Asensio znovu získava sebavedomie a bol pri štyroch z piatich posledných gólov Los Blancos.

V zápase so Celtou zaznamenal svoj premiérový gól v tejto sezóne po tom, čo celkovo odohral 20 zápasov. Zizou vždy vkladal veľké nádeje do odchovanca Mallorky, ktorý mal byť súčasťou útočného tria Hazard, Benzema, Asensio.

Nikto však nepredpokladal, že Lucas Vázquez takto exploduje s formou a Asensia vytlačil na ľavé krídlo. A práve z tejto pozície hral 24-ročný hráč kľúčové úlohy v posledných troch zápasoch proti Granade, Elche a Celte.

Nová realita
Hazard si teraz musí nájsť svoje miesto, pretože teoreticky by mal počítať so základnou zostavou. Zidanov plán vychádza z toho, že Belgičan bude postupne zbierať minúty a postupne tak získa zápasový rytmus. So zápasovým rytmom má zatiaľ problém, odohral iba osem zápasov, v ktorých strelil dva góly.

Hazard odohral od svojho príchodu do Realu Madrid celkovo 48 zápasov. Na ihrisku strávil iba 30% všetkých možných minút. Tieto čísla vôbec nevyvolávajú optimizmus v súvislosti s vytvorením náročnej súťaže s Lucasom a Asensiom, ktorí sa rozhodne nevzdajú.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x