Domov Fanklub & komunita HalaMadrid.sk podporuje Movember

HalaMadrid.sk podporuje Movember

Autor: dado23
36 videní

Poznáte Movember? (Nechceme uraziť dámy, ale) Keďže futbal je skôr mužská záležitosť, rozhodli sme sa aj medzi našimi fanúšikmi rozšíriť túto myšlienku.

 

V mesiaci november je totiž hnutie Movember zodpovedné za vypestovanie miliónov fúzov po celom svete a tým podporuje boj proti mužským chorobám (rakovina prostaty, semenníkov a psychické zdravie s tým súvisiace), ktoré mužov trápia najmä vo veku 15-35 rokov.

 

Movember uzrel svetlo sveta po prvýkrát v roku 2003, kedy partia mladých Austrálčanov chcela pôvodne iba zo zábavy fúzy vrátiť späť do života. Ich myšlienka však získala nový rozmer a fúzy sa časom stali symbolom boja za mužské zdravie.

 

Ako to funguje? Pôvod slova „Movember“ spája anglické výrazy pre fúzy (moustache) a mesiac november, ktorý je mesiacom, kedy hnutie vyzýva mužov k tomu, aby si po dobu tridsiatich dní nechali narásť fúzy. (November je tiež známy ako „no shave november,“ čiže mesiac, kedy sa neholí. Niektorí muži to nechávajú zájsť až do extrémnych premien a dodržujú aj tzv. decembeard – december + beard, angl. brada.) Muži sa potom stávajú akoby chodiacimi bilboardami a zvyšujú povedomie o často prehliadaných témach mužského zdravia. Keď fúzač („Mo bro“) stretne svojho známeho, ten sa ho obyčajne opýta, prečo sa rozhodol vypestovať si fúzy a konverzácia na tému mužského zdravia je na svete. Dôležitú úlohu však zastávajú aj ženy („Mo sistas“), ktoré mužov podporujú, šíria myšlienku ďalej, zapájajú sa do zbierok, atď.

 

Vo svete sa počas mesiaca usporadúvajú rôzne charitatívne akcie, behy a fúzy si nechávajú narásť celé organizácie, tímy, či firmy. Kampaň vrcholí na konci mesiaca fúzatými party. Pomôže to? Rozhodne! Informácie o mužskom zdraví sa ročne dozvie okolo 2 miliárd ľudí, 67% účastníkov odporúča ísť svojim známym k lekárovi a 20% z nich naozaj ide.

 

Hnutie môžete podporiť aj vy. Pýtate sa ako? Veľmi jednoducho – počas mesiaca november sa nebudete holiť a myšlienku Movembra budete šíriť ďalej. Ak ste sa do Movembra zapojili už v tomto roku, môžete nám poslať fotku, ktorú radi vystavíme na našom facebooku. Viac sa o hnutí môžete dozvedieť na stránke cz.movember.com

 

zdroj: movember.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x