Domov Prestupy Haaland hlavným cieľom na leto 2024

Haaland hlavným cieľom na leto 2024

Bolo prijaté rozhodnutie o obnovení operácie Haaland. Kráľovský klub chce získať Nóra v lete 2024, keď vstúpi do platnosti klauzula, ktorá mu umožňuje opustiť Manchester City.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Jeho prestup je nezávislý od prípadného podpisu Kyliana Mbappého, informuje denník AS.

Real Madrid obnoví „operáciu Haaland“, ktorý je už teraz považovaný za prioritný prestupový cieľ na leto 2024, bez ohľadu na možný príchod Mbappého.

Klub využije všetky potrebné mechanizmy, aby mal čo najlepšiu pozíciu v prípade, že sa nórsky útočník rozhodne zmeniť prostredie budúce leto, teda prvé leto, v ktorom sa aktivuje klauzula, ktorá mu umožňuje odchod z Manchestru City a ktorá podľa denníka AS pohybuje medzi 220 a 240 miliónmi eur.

Tentoraz je načasovanie na príchod Haalanda do Realu Madrid ideálne, úplne opačné ako v roku 2022. Klub ponúkne Benzemovi ešte jeden rok jeho zmluvy, ktorá vyprší v roku 2024, a samotný Karim by mohol mať v Nórovi hviezdnu náhradu, keď sa jeho kariéra v Madride skončí.

Od tejto chvíle sa kráľovský klub bude opäť približovať Haalandovmu okoliu, aby bol v hre o jeho prestup.

Vzťahy madridského klubu s 22-ročným hráčom sa utužovali už v lete 2022. V tom čase bol však Benzema v životnej forme (až takej, že získal Zlatú loptu) a takáto operácia bola nemožná, hoci Haaland a jeho rodina veľmi chceli, aby obliekal biely dres.

Pokiaľ ide o rok 2024, všetko bude závisieť od toho, či orosený snajper naozaj chce zmeniť klub a od toho, či je v City spokojný. Každopádne klauzula, ktorá mu umožňuje odísť stále, platí pre roky 2025 a 2026, pričom zmluva Nóra so Citizens vyprší v roku 2027, keď bude mať 25 rokov.

Real Madrid už má prehľad o Haalandovej zmluvnej situácii a vie, že jeho prestup je možný. A v klube vládne absolútny pokoj v súvislosti s nedávnymi správami, ktoré naznačovali, že klauzula umožňujúca Haalandovi opustiť Etihad Stadium bola spojená s Guardiolovou zmluvou, ktorá bola v novembri minulého roka predĺžená do roku 2025.

Aj keď je pravda, že katalánsky tréner bol jedným z dôvodov, ktoré Haalanda do City prilákali, podľa AS nie je pravda, že hráčova zmluva je spojená so zmluvou trénera, ako nedávno uviedol Oriol Domenech v rádiu Catalunya.

Novinár sprostredkoval informáciu, že v zmluve útočníka je klauzula, podľa ktorej sa jeho zmluva predĺži o jeden rok, ak Guardiola predĺži zmluvu s Manchestrom City, čo znamená, že hráčova klauzula by teraz platila až od roku 2025. AS to však popiera.

V manchesterskom klube sa začínajú objavovať obavy o Haalandovu budúcnosť. Tak vážne, že najprv sa verejne naznačovalo, že klauzula umožňujúca jeho odchod neexistuje, ako uviedol sám Guardiola („Je to len fáma, žiadna špeciálna klauzula neexistuje“), a potom z klubu unikli informácie, že zmluvy oboch sú prepojené, čo podľa AS nie je pravda.

Los Blancos začínajú kalkulovať s možnosťou kombinácie Haalanda, Mbappého a Viníciusa v útočnej formácii, ktorá by znamenala ďalšiu galaktickú éru, hrajúcu na luxusnom Nuevo Bernabéu.

Do leta 2024, keď bude Mbappé voľným hráčom a keď bude Haaland k dispozícii, sa klub zbaví veľkej časti svojich finančných záväzkov vyplývajúcich z jeho platu. V tom čase už v kádri prvého tímu nebudú Benzema, Hazard, Modrić a možno ani Kroos.

S týmito štyrmi hráčmi Real ušetrí viac ako 50 miliónov eur len na platoch, čo bude stačiť na zaplatenie dvoch hviezd, ak sa ich príchod ukáže ako možný v rovnakom čase.

Téma Mbappého však stále zostáva v kanceláriách na Bernabéu háklivá, a to kvôli nesplnenému sľubu, ktorý Francúz dal Florentinovi Pérezovi minulé leto.

Na druhej strane Haaland zápas čo zápas dokazuje, že je útočníkom budúcnosti. Jeho čísla sú pôsobivé: 42 gólov v jeho prvých 37 vystúpeniach vo farbách City. Z týchto 42 gólov strelil 28 v 26 zápasoch Premier League a 10 v šiestich stretnutiach Ligy majstrov.

zdroj: as.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x