Domov Novinky Gabriel Paulista dostane dvojzápasový dištanc za napadnutie Viníciusa

Gabriel Paulista dostane dvojzápasový dištanc za napadnutie Viníciusa

Podľa zápisu rozhodcu zo včerajšieho zápasu sa dá predpokladať, že Gabriel Paulista dostane iba dvojzápasový dištanc za útok na Viníciusa Júniora.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Na Twitteri prekvapujúco vyjadril podporu obrancovi Valencie… športový riaditeľ Sevilly.

V 72. minúte štvrtkového zápasu medzi Realom Madrid a Valenciou sa Vinícius Júnior dostal na ľavom krídle k lopte, ktorú zahral Eduardo Camavinga.

Keď videl prichádzajúceho Gabriela Paulistu, posunul si loptu a obranca Netopierov úmyselne napadol Brazílčana. Komentátori španielskej televízie DAZN okamžite v priamom prenose upozornili na výraz Paulistovej tváre, ktorý sa nepochybne snažil agresívne zasiahnuť útočníka Los Blancos. Rozhodca ukázal stopérovi priamu červenú kartu a po niekoľkých sekundách strkania opustil ihrisko.

Po zápase rozhodca Javier Alberola Rojas uviedol v zápise o stretnutí nasledujúci komentár k červenej karte: „V 72. minúte bol futbalista (číslo 5) Gabriel Armando De Abreu vylúčený z ihriska z tohto dôvodu: kopnutie súpera bez možnosti bojovať o loptu s použitím nadmernej sily.“

Záznam faulu bez možnosti odohrať loptu podľa Disciplinárneho poriadku automaticky zvyšuje rozsah pozastavenia činnosti na minimálne dva zápasy.

Denník MARCA alebo televízia Chiringuito dodávajú, že je ťažké očakávať dlhšiu suspendáciu, pretože na trojzápasovú suspendáciu je potrebný záznam o nebezpečnej hre a v tomto prípade Alberola Rojas písal len o použití nadmernej sily.

Na pozastavenie štyroch alebo viacerých zápasov je potrebný záznam o agresivite, ktorý v tomto prípade tiež chýba. Všetko teda nasvedčuje tomu, že Paulista bude odpočívať dva zápasy Nedávne prípady použitia neprimeranej sily bez možnosti hrať s loptou priniesli presne takýto trest od výboru pre play-off Španielskej futbalovej federácie.

Situácia samozrejme vyvolala množstvo komentárov a nezvyčajnú reakciu na Paulistovo správanie naznačil včera večer televízny kanál Chiringuito, ktorý našiel nasledujúci príspevok na Twitteri, ktorý sa páči Monchimu, športovému riaditeľovi Sevilly.

„Ak Paulista dostane finančnú pokutu, mali by sme ju zaplatiť spoločne všetci Španieli.“

Pripájame snímku obrazovky potvrdzujúcu lajknutie tohto príspevku aktivistom Sevilly, ktorý svojimi vyjadreniami a správaním opakovane dokázal, že má osobné problémy s Realom Madrid.

zdroj: marca.com, Chiringuito

Marek Varga

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x