Domov Novinky Francúzsko vo finále Ligy národov

Francúzsko vo finále Ligy národov

1 komentár

Tím Didiera Deschampsa zvíťazil nad Belgickom 3-2, a vo finále Ligy národov narazí na Španielsko. Francúzi po prvom polčase prehrávali 0-2, ale dokázali stratu dohnať a v poslednej chvíli sa ujali vedenia.

Fanúšikovia Realu Madrid mohli na ihrisku sledovať Thibauta Courtoisa, Edena Hazarda a Karima Benzemu.

Vo štvrtok večer sa oči všetkých futbalových fanúšikov upriamili na Turín, kde sa hralo druhé semifinále Ligy národov medzi Belgickom a Francúzskom.

Hráči Roberta Martíneza chceli Francúzom oplatiť porážku na posledných MS a Španielsko, ktoré včera vyhralo s talianskou reprezentáciu, čakalo na víťaza tohto zápasu.

Od začiatku zápasu bolo zrejmé, že dvojica Mbappé-Benzema si na ihrisku veľmi dobre rozumie a práve títo dvaja prispeli k tomu, že Les Bleus strelil prvý gól.

V 62. minúte útočník PSG poslal presnú prihrávku útočníkovi Realu Madrid, ktorý silnou strelou z niekoľkých metrov prekonal belgického brankára a Francúzi prehrávaliuž iba o jeden gól.

Následne Mbappé dokázal vyrovnať z pokutového kopu a v samom závere, keď sa už zdalo, že budeme svedkami predĺženia, udrel Theo Hernández a Francúzi vyhrali 3-2.

Belgicko – Francúzsko 2-3 (2-0)
1:0 Carrasco 37’ (asistencia: De Bruyne)
2:0 Lukaku 41’ (asistencia: De Bruyne)
2:1 Benzema 62’ (asistencia: Mbappé)
2:2 Mbappé 69’ (pok. kop)
2:3 T. Hernández 90’

BelgickoCourtois, Alderweireld, Denayer, Vertonghen, Castagne (Batshuayi 90+2’), Witsel, Tielemans (Vanaken 70’), Carrasco, De Bruyne, Lukaku, E. Hazard (Trossard 74’).

Francúzsko: Lloris, Koundé, Varane, L. Hernández, Pavard (Dubois 90+2’), Rabiot (Tchouaméni 75’), Pogba, T. Hernández, Griezmann, Benzema (Veretout 90+7’), Mbappé.