Domov Fanklub & komunita FANKLUB: Skvelý víkend v Madride

FANKLUB: Skvelý víkend v Madride

Autor: Administrátor
26 videní

Snom každého fanúšika Realu Madrid je, aby videl svojich miláčikov, najlepších hráčov sveta aj na vlastné oči. Samozrejme možností je niekoľko, niekedy hrá biely balet skutočne blízko ak mu žreb Ligy majstrov praje, niekoľko zájazdov sme už zorganizovali napríklad do Mníchova, Dortmundu, Ľvova, Varšavy či Skopje. To všetko sa dá zvládnuť vďaka našim zájazdom. Avšak stále to nie je ono…
A viete prečo? Pretože to pravé je vidieť Los Blancos na Santiago Bernabéu. Vidieť ich v domovskom stánku, ktorý dýcha neuveriteľnou históriou. Štadión, v ktorom je umiestnených najviac najcennejších trofejí spomedzi všetkých klubov sveta. Atmosféra, choreo, pokriky, domáci fanúšikovia, mesto, štadión – toto na vonkajších zápasoch nezažijete.
Náš fanklub vám dokáže zabezpečiť lístky na zápasy a tento obrovský benefit je najobľúbenejší medzi členmi fanklubu. Dnes už nie je zložité dostať sa z Bratislavy priamou linkou do Madridu a vôbec nie je zložité si tam zabezpečiť ubytovanie. V tomto článku vám aspoň trochu priblížime mesto, štadión a popíšeme vám ako sa dá za lacné náklady dostať do Madridu. Naozaj nie je k tomu potrebná žiadna cestovná kancelária a predražené vstupenky.

Panoráma na Estádio Santiago Bernabéu


Kto už bol v Madride, určite si to mesto zamiloval. Krásne parky, čisté centrum mesta, rôzne námestia, kultúrne a historické pamiatky, perfektné metro, nákupné centrá, štadióny… Mohli by sme menovať ďalej, proste Madrid je európska metropola, v ktorej sa určite nebudete nudiť a spoznať toto mesto sa naozaj oplatí. 

Puerta de Alcalá je považovaný za prvý moderný postrománsky triumfálny oblúk postavený v Európe. Je dokonca starší ako Arc de Triomphe v Paríži, alebo Brandenburská brána v Berlíne


Mesto dýcha bohatou históriou, chodí sem množstvo turistov. Najrušnejšie miesta sú námestie Puerta del Sol a ulica Gran Via. Na Puerta del Sol sa nachádza nultý kilometer radiálnej siete španielskych diaľnic a je dôležitým prestupným uzlom mestskej hromadnej dopravy. Ulica Gran Via je skôr nákupná a preto je rušná počas celého dňa aj noci.

Retiro – je jeden z najväčších mestských parkov v Madride


Neodmysliteľnou súčasťou každého Madridistu v Madride je určite aj prehliadka štadióna, tzv. Bernabéu Tour. Aj v tomto majú členovia nášho fanklubu výhodu v podobe 50% zľavy na vstupenku. Dospelý človek zaplatí bežne 25€ po preukázaní sa našou kartičkou je to len 12,50€. Na prehliadke si vychutnáte skvelú panorámu na celý štadión, múzeum s klubovými, ale aj individuálnymi trofejami, ktoré získali hráči, ďalej si môžete spraviť skvelé fotky s trofejou Ligy majstrov, nazriete do šatní hráčov, môžete sa odfoti v miestnosti, kde prebiehajú tlačové konferencie, vyskúšať si striedačky domáce aj hosťovské, a na konci vás uchváti fanshop s neuveriteľným výberom dresov, suvenírov a ďalších zaujímavostí.

Bernabéu Tour – počas prehliadky máte všetko na dosah


Poďme si teraz ukázať akým spôsobom a za koľko financií sa viete dostať na zápas Realu Madrid. Ukážeme si najskôr podmienky, za ktorých sme vycestovali my. 
Zvolili sme si zápas, ktorý sa hral 3. marca 2018 o 20:45 Real Madrid – Getafe. Zápas sme našťastie vyhrali, čiže sme si mohli vychutnať atmosféru vyhratého zápasu. Náklady:

  • spiatočná letenka: RYANAIR priama linka Bratislava – Madrid – Bratislava: 90 eur
  • ubytovanie: rezervácia cez portál booking.com na 3 noci apartmán (2 izbový byt): 70 eur na osobu už na celé tri noci
  • lístok na zápas: kategória GRADA BAJA LATERAL (najlepšia a najdrahšia kategória – sedeli sme v 3. rade od trávnika): 130 eur 

Čiže celý zájazd nás vyšiel 290 eur a to ešte nehovoriac o tom, že v piatok sme si vychutnali aj zápas basketbalovej Euroligy medzi Realom Madrid a Fenerbachce Istanbul, na ktorý nás klub pozval a neplatili sme nič (aj to je výhoda fanklubu 🙂 ).
Samozrejme je potrebné vziať do úvahy aj fakt, že my sme mali tie najlepšie lístky, ak by ste chceli vieme zabezpečiť lístky aj nižších kategórií od 35 eur na takýto bežný zápas a to sa bavíme o sume za zájazd do Madridu za 195 eur!
Priatelia skutočne, chcem vám ukázať aj iný spôsob ako sa dostať do Madridu, veľmi radi vám s tým poradíme. Na čo platiť cestovkám, keď nemusíte.

Letecká spoločnosť Ryanair ponúka priame lety z Bratislavy do Madridu za dostupné ceny


Podľa našich informácií aj zo skúseností členov, ktorí vycestovali viete natrafiť na spiatočné letenky už od 50 eur. My sme si náš zájazd bookovali letenky dva mesiace pred zápasom a bolo to tých 90 eur.
Ubytovanie tak isto viete zohnať ešte lacnejšie, ide len o lokalitu v ktorej chcete bývať a štandard na ktorý ste zvyknutí. V dobrej cene sa dá zohnať ubytovanie aj v blízkosti štadióna, my však odporúčame skôr v blízkosti námestia Puerta del Sol, odtiaľ máte všetko blízko. Jednoducho napíšete na stránke booking.com Puerta del Sol, Madrid alebo Santiago Bernabéu, Madrid a booking vám vyhľadá voľné ubytovacie zariadenie. Viete si nastaviť filter, či by ste preferovali hotel, apartmán atď.
A teraz tá podstatná otázka: Ako sa stať členom?
Na rok 2018 boli registrácie už ukončené, ale na rok 2019 určite nepremeškajte možnosť stať sa súčasťou slovenskej rodiny Madridistas. Sme si istí, že ak ste aj v Madride už boli, určite je vo vás túžba ísť na zápas do Madridu znova, ale možno za výhodnejších podmienok ako ste boli naposledy. Aby vám nič neuniklo, vyplňte tento formulár a my sa vám určite pripomenieme:
[gravityform id=“2″ title=“true“ description=“true“]
Registrácia bude spustená od 1.11.2018 na rok 2019 a tým, že ste vyplnili formulár máte záruku, že to nepremeškáte, my sa Vám určite ozveme! Budeme radi ak sa budeme rozrastať a samozrejme našou víziou je chodiť do Madridu aj spoločne, kto bude mať záujem. Jeden takýto výjazd do Madridu už máme úspešne za sebou s 10-člennou skupinkou členov La Peňa Madridista de Eslovaquia.

Madrid má perfektne vyriešenú mestskú dopravu. Preferované je Metro a štadión má vlastnú stanicu.


Samozrejme členstvo v slovenskom fanklube La Peňa Madridista de Eslovaquia prináša aj iné výhody. Podrobnosti si môžete prečítať v sekcii Ako sa stať členom?
[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“29″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Show slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Odporúčame