Domov Fanklub & komunita Fanklub si prvýkrát vychutnal atmosféru Ligy majstrov spoločným výjazdom

Fanklub si prvýkrát vychutnal atmosféru Ligy majstrov spoločným výjazdom

Autor: Marek Varga
61 videní

Po letnom výjazde nášho fanklubu La Peňa Madridista de Eslovaquia do Mníchova na AUDI Cup, sme sa rozhodli zorganizovať podobný výjazd členov nášho fanklubu do ukrajinského mesta Ľvov, kde na základe napätej situácie na východe Ukrajiny hráva svoje domáce zápasy futbalový tím Shakthar Donetsk. Vzhľadom na skutočnosť, že samotné mesto Ľvov sa nachádza od Košíc iba niečo cez 350 km požiadali sme Madrid o poskytnutie lístkov na skupinový zápas Ligy majstrov Shakthar Donetsk vs. Real Madrid.

Do poslednej chvíle nebolo jasné či našej požiadavke bude zo strany Madridu vyhovené. Nakoniec všetko dopadlo dobre a bolo nám pridelených 50 lístkov na tento zápas. Vzhľadom na blízku vzdialenosť konania sa tohto zápasu sa po lístkoch len tak zaprášilo a po vybavení ostatných organizačných náležitostí sme sa v stredu 25.11.2015 o 09:00 ráno vybrali z Košíc na tento zápas.

Už od začiatku našej cesty bolo zrejmé, že sa v autobuse stretla výborná partia a aj tí, ktorí sa nepoznali skrz minulých akcií nášho fanklubu k sebe rýchlo našli cestu. Cesta ubiehalo veľmi rýchlo až do príchodu na poľsko – ukrajinskú hranicu kde práve ukrajinskí colníci robili obštrukcie a značne pretiahli dĺžku našej cesty do Ľvova. Výsledkom toho bol príchod na štadión v čase, keď hráči prichádzali na hraciu plochu za účelom rozcvičky.

Fanklub

Nakoniec po absolvovaní prísnych bezpečnostných kontrol sme sa dostali na štadión, ktorý sa pomaličky zapĺňal. Už od začiatku nášho príchodu panovala v našom sektore veľmi dobrá nálada. A začalo sa mohutné povzbudzovanie a spievanie chorálov aj v španielčine. Na štadióne bolo v tom čase okolo -5 stupňov. Ale ani tento fakt nemohol pokaziť vzrušenie a čakanie na zápas.

Zápas začal a z nášho sektoru sa neúnavne povzbudzovalo. Real začal svoju kombinačnú hru, avšak bolo vidieť miernu neistotu hráčov po víkendovej prehre s Barcelonou. Potom sa však hráči osmelili čoho výsledkom boli góly do siete Shaktharu. Na štadióne vládla  priateľská atmosféra predsa to len nie je domáci štadión v Donetsku. Real celý zápas kontroloval hru a Shakthar skoro do ničoho nepúšťal. Po príchode Taisona na ihrisko však Shakthar začal hrýzť, výsledkom čoho bolo zníženie skóre z 0:4 na 3:4. Nakoniec si to však hráči Madridu ustrážili a z chladného Ľvova si odniesli domov tri body.

Celkovo vládla v našich radoch spokojnosť. Okrem vyššie spomenutých maličkostí nás, ako fanúšikov zamrzela skutočnosť, že ani jeden z hráčov nášho milovaného klubu neprišiel k nášmu sektoru ďakovne zatlieskať. A to aj napriek tomu, že sme celý zápas poctivo fandili a riadne vymrzli. Ako také poďakovanie prejavili len Kroos, Casemiro a Nacho, ktorí nám zatlieskali aspoň zo stredu ihriska. Aj tu možno vidieť, že po odchode Casillasa a pri absencii Ramosa, chýba v tíme Realu Madrid vodcovská osobnosť s rešpektom, ktorý vie mužstvo stmeliť, nakričať a usmerniť aj vo veciach, ktoré sa priamo netýkajú diania na trávniku.

image

Po zápase sme vymrznutí utekali späť domov, kde nám opäť osladili dĺžku cesty ukrajinskí colníci. Každopádne v radoch fanúšikov zo Slovenka panovala dobrá nálada a skvelé dojmy zo zápasu.
Týmto by sme sa radi poďakovali šoférom autobusu, ktorí nás v bezpečí dopravili tam aj späť a samozrejme všetkým účastníkom zájazdu, ktorí svojou prítomnosťou skvelým spôsobom dopĺňali celkovo veľmi dobrú atmosféru tohto zájazdu. Každý z účastníkov dostal od nášho fanklubu pamätný šál, ktorý im bude pripomínať tento futbalový zážitok.

Záverom nám ostáva veriť, že v budúcnosti nám, ako fanklubu ostanete verní a spoločne zažijeme, ako Madridisti ďalšie nádherné zážitky pri rôznych našich akciách.

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x