Domov Mužstvo Excelentné štatistiky Mariana

Excelentné štatistiky Mariana

2 komentáre

Real Madrid podpísal Mariana Diaza kvôli tomu, že sa jeho profil líši od iných útočníkov v tíme. Je čistým hrotovým útočníkom, zakončovateľom.
Madridista nikdy nezabudol na päť gólov, ktoré zaznamenal počas svojej prvej sezóny v prvom tíme. Teraz dostáva šancu presadiť sa naplno a aj ju využíva. V stredu večer mu stačilo 20 minút na to, aby divákom na Santiago Bernabéu ukázal, že je stále rovnaký.
V lete 2017 odišiel do Francúzska kvôli slabému hernému vyťaženiu pod Zinedinom Zidanom. V Lyone sa rýchlo etabloval a naplno rozvinul svoj potenciál. Teraz po návrate má na konte dokopy 6 gólov, na ktoré potreboval len 9 striel na bránu. Táto neuveriteľná efektivita musí vystrašiť každú obranu vždy keď sa dostane do gólovej pozície.
Jeho gólový priemer je taktiež veľmi pôsobivý. V prvej sezóne odohral 302 minút, v ktorých strelil 5 gólov. V aktuálnej nastúpil len na konci zápasu proti AS Rím, v ktorom zaznamenal krásny gól na 3:0, čo dokopy robí priemer 54 minút na jeden gól. Samozrejme na potvrdenie jeho kvalít bude potrebovať viac času ako je ekvivalent odohrania štyroch zápasov.
„Vždy som túžil po takomto dobrom privítaní a som za to veľmi vďačný,“ povedal po zásase s Rimanmi. Madridskí fanúšikovia chceli, aby sa vrátil a pokračoval v jeho unikátnej streleckej produktivite. Ak v tom bude pokračovať, niet pochýb o tom, že sa stane miláčikom tribún Santiága Brenabeua.
Aký máte na Mariana názor vy? Myslíte že by mal dostať od Lotepegiuho viac času na ihrisku? Môžete sa vyjadriť v komentároch pod článkom.
zdroj: as.com