Domov Novinky Espanyol sa zaujíma o Valleja

Espanyol sa zaujíma o Valleja

Vallejo nebude môcť počítať s minutážou v Reale Madrid, kde by chcel zostať, no klub by radšej našiel vhodné východisko z tejto situácie.

Autor: Marek
0 komentár

Jesús Vallejo je na zozname odchodov z Realu Madrid a zatiaľ čo hráč zo Zaragozy má v úmysle zostať, klub hľadá win-win dohodu.

Dobré zápasy, ktoré odohral na konci sezóny, otvorili priestor pre potenciálnych záujemcov a nedávno sa o neho začal zaujímať Espanyol, ktorý, ako informoval Goal, zvažuje Španiela ako kandidáta na posilnenie obrany pre budúcu sezónu.

Espanyol získal toto leto zatiaľ jedinú posilu Briana Olivána. Momentálne hľadajú aj stredných obrancov a Jesus Vallejo by mohol byť jedným z nich.

Diego Martínez, nový tréner tímu, s ním už v Granade spolupracoval jeden a pol sezóny a súhlasí s tým, že by sa opäť pripojil k jeho tímu. Práve pod ním odohral futbalista najviac zápasov (51 zápasov). Teraz sa môžu opäť stretnúť v Barcelone.

Espanyol je trpezlivý

Situácia Espanyolu je „zablokovaná“, vysvetlil športový riaditeľ klubu Domingo Catoira na tlačovej konferencii a požiadal o trpezlivosť s tímom na budúcu sezónu. Vallejo chce zostať v Reale Madrid a to trochu komplikuje celú situáciu.

Katalánsky klub nevylučuje, že po ňom siahne, keď bude na to finančne pripravený.

Vallejo mal za sebou náročnú sezónu. Hoci vyhral dva tituly, na ihrisku sa veľmi nepredviedol. V ôsmich zápasoch odohral 353 minút, väčšinu z nich v lige a po zisku ligového titulu.

Má zmluvu do roku 2025 a je presvedčený o tom, že chce zostať v tíme. Real Madrid rešpektuje jeho rozhodnutie a je viac než spokojný s jeho profesionalitou.

Príchod Rudigera však jeho situáciu ešte viac skomplikuje, pokiaľ ide o minutáž v sezóne, v ktorej by bol až piatym stredným obrancom za Rudigerom, Militãom, Alabou a Nachom. Klub ho bude musieť presvedčiť, ak chce nájsť východisko zo situácie.

zdroj: goal.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x