Domov Novinky Endrick opäť skóroval a Palmeiras zvíťazil

Endrick opäť skóroval a Palmeiras zvíťazil

V noci 17-ročný mladík pekne preloboval brankára a zabezpečil víťazstvo svojmu tímu, ktorý je momentálne druhý v tabuľke.

Autor: Marek

Palmeiras sa v boji o prvenstvo nevzdáva a veľký podiel na tom mal v posledných dňoch aj Endrick, ktorý opäť hral od prvej minúty.

Vo štvrtok večer podnietil budúci hráč Realu Madrid snahu svojho tímu s Botafogo a strelil dva góly, pričom jeden gól bol krajší ako druhý.

Mužstvu zo São Paula sa podarilo odčiniť prehru a vyhrať 4:3. Dnes večer už toľko vzrušenia nebolo, no na ihrisku bolo opäť vidieť Endricka.

Tentoraz sa Palmeiras stretol doma s Athletico Paranaense a vyhral skromne 1:0. Endrick strelil jediný gól zápasu. 17-ročný hráč skóroval už v 6. minúte, keď Raphael Veiga prihral ostreľovačovi, ktorý sa ocitol v situácii jeden na jedného s brankárom a prekonal ho pekným lobom v štýle Raúla.

Endrick vydržal na ihrisku do 72. minúty, nebol taký aktívny ako vo štvrtok, no aj tak sa často dostával do pozície a dobrými pohybmi sa snažil nájsť spoluhráčov. Spravil aj pár vydarených driblingov a opäť si vybudoval sebavedomie.

Palmeiras je momentálne na druhom mieste tabuľky a má rovnaký počet bodov ako vedúce Botafogo, ktoré síce prehralo posledné dva zápasy, no zároveň odohralo o dva menej ako Palmeiras. Endricka budeme môcť na ihrisku opäť vidieť vo štvrtok, keď sa jeho tím stretne s Flamengo.

zdroj: X.com