Domov Novinky Dvojnásobný líder za štyri dni

Dvojnásobný líder za štyri dni

Real Madrid zaznamenal dve veľmi dôležité vonkajšie víťazstvá v La Lige a Lige majstrov, vďaka ktorým sa tím Carla Ancelottiho dostal na čelo tabuľky La Ligy aj skupiny Ligy majstrov.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Celkovo v tejto sezóne tím dosiahol deväť víťazstiev v desiatich zápasoch. V posledných dvoch zápasoch získal Real Madrid prvé miesto v lige a skupine Ligy majstrov.

Najprv v sobotu Los Blancos suverénne zdolali Gironu na ihrisku Montilivi a o štyri dni neskôr vyhrali v Neapole. Stojí za zmienku, že oba triumfy vyhral vonku.

Uprostred nabitého programu zostal Ancelotti v stave zvýšenej opatrnosti. Mužstvo malo odohrať veľa zápasov v krátkom časovom období a zranenia mu nič neuľahčovali.

Prehra proti Atléticu trénera znepokojila, no hráči zareagovali najlepším možným spôsobom. Real pristupoval k súbojom s Gironou a Neapolom plný energie a s veľkou vierou.

Tri výhry v rade nám umožnili kontrolovať situáciu a zabezpečiť si čo najlepší východiskový bod pred ďalšími súbojmi. Úvod sezóny zo strany Realu treba hodnotiť veľmi pozitívne.

Tím je jeden zápas od toho, aby prekonal prvú komplikovanú etapu tejto sezóny takmer nasucho. Mužstvo odohrá počas 17 dní celkovo šesť zápasov.

Real opustil Neapol s povzbudivým víťazstvom, ktoré pomáha hojiť rany po derby v španielskej metropole. „Odohrali sme dobrý zápas. Bol to ťažký zápas proti veľmi silnému rivalovi, ktorý k súboju pristupoval s veľkou ochotou a napätím. Dobre sme bojovali, vedeli sme trpieť, keď bolo treba. Hľadali sme svoje šance na skórovanie vždy, keď sme mali príležitosť,“ povedal Ancelotti na pozápasovej tlačovej konferencii.

K výhre v Taliansku sa vyjadril aj Fede Valverde, ktorý zohral kľúčovú úlohu pri víťaznom góle. „Bol to veľmi pekný zápas s fantastickou atmosférou. Najdôležitejšie je, že sa nám podarilo vyhrať. Škoda len, že sme v úvodnej fáze museli veľa trpieť. Po ich góle z penalty nastal trochu útlm, čo je celkom normálne. V niektorých momentoch zápasu sme mohli hrať lepšie,“ povedal Uruguajčan.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x