Domov Novinky Dokáže Alaba nahradiť Sergia na pozícii lídra tímu?

Dokáže Alaba nahradiť Sergia na pozícii lídra tímu?

Autor: PDReal
3 komentáre 752 videní

O Davidovi Alabovi sa toho už napísalo veľa. V tejto fáze už nepochybne viete, že je to všestranný futbalista. Môže hrať ako stredný obranca, ľavý bek či dokonca stredný záložník. Dokáže však zastúpiť Sergia v úlohe lídra tímu?

Pozíciu v strede zálohy objavil pred siedmimi rokmi, keď bol v Bayerne trénerom Pep Guardiola. Vďaka vízii trénera sa naučil, ako robiť všetko od pressingu, cez tvorbu hry až po zapájanie sa do útokov kde mohol využiť svoju silu a skvelú prácu s loptou.

To je jeden z hlavných dôvodov, prečo možno Alabu považovať za mimoriadny podpis. Bol najvyhľadávanejším kúskom na trhu voľných hráčov. Lanárili ho rôzne európske kluby, pretože dokáže veľa vecí a dokáže ich dobre.

Minulosť nie je zárukou

Minulosť Alabu je pretkaná úspechmi. Nemožno však z istotou povedať že Alaba bude rovnako úspešný aj v Madride, pretože výkon nie je zaručený na základe hráčovej minulosti, čo nám naposledy dokázal Eden Hazard. Alaba v Bayerne Mníchov strávil 11 sezón, odohral 487 zápasov, vyhral dva tituly Ligy majstrov, 11 bundesligových titulov a šesť DFB-Pokal. Náročné zápasy sú jeho prirodzeným prostredím.

Aj vy môžete podporiť našu aktivitu, stať sa súčasťou Madridismo a užívať si benefity. Viac info tu - MADRIDISMO

Debutoval v Nemecku vo veku 17 rokov. 25. apríla 2012, keď mal iba 19 rokov, premenil prvý pokutový kop v epickom penaltovom rozstrele na štadióne Estadio Santiago Bernabeu v semifinále Ligy majstrov. Európsky sen Realu Madrid sa skončil, keď Sergio Ramos minul penaltu. Teraz, o deväť rokov neskôr, prichádza Alaba nahradiť práve Ramosa.

Tí, ktorí sledujú nemecký futbal, ho intenzívne definujú ako silného, ​​dynamického, rýchleho a výkonného, ​​s fyzickým spôsobom hry a tiež skvelými dotykmi. Má na to, jednoznačne.

Vodcovská osobnosť

Toto všetko bude potrebovať, pretože do Realu Madrid pricestuje s komplikovanou úlohou nahradiť najlepšieho stredného obrancu klubu. Otázkou je, či okrem všetkého načrtnutého vyššie, bude mať Alaba aj rovnaký druh vodcovstva ako Sergio. Raphael Varane takým vodcom nikdy nebol.

V Mníchove tvrdia, že Alaba má dostatok osobnosti. To mal na mysli Karl-Heinz Rummenigge, keď ho nazval „čiernym Beckenbauerom“.

„Bol to prvý hráč od Beckenbauera, ktorý prevzal vládu celého tímu zo stredu obrany, pričom ukázal rovnaký charakter. Potrebovali sme šéfa zadnej línie. Niekoho, kto by dokázal udať tón tak, ako to urobil David,“ dodal Rummenigge.

Teraz má Alaba výzvu nahradiť Sergia Ramosa. Má za úlohu ukázať, že je všestranný stredný, ľavý obranca a defenzívny záložník, a v neposlednej rade líder.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x