Domov Mužstvo Dnes je to presne 12 rokov od zisku posledného titulu LM

Dnes je to presne 12 rokov od zisku posledného titulu LM

Zatiaľčo sa Real Madrid pokúsi 24. mája získať svoj desiaty titul LM, dnes je presne 12 rokov od ich posledného triumfu v najprestížnejšej klubovej súťaži.

Bolo to presne 15. mája, keď hráči Realu dvíhali v Hampden Parku v Glasgowe deviatu Ušatú trofej. Tím pod vedením Del Bosqueho porazil nemecký Bayer Leverkusen v pomere 2-1 vďaka gólom Raúla a Ziadana, ktorý je v súčasnosti pravou rukou trénera Ancelottiho.

Raúl otváral skóre už vo ôsmej minúte, po asistencii Roberta Carlosa, ale už o niekoľko minút vyrovnával Lucio. Tesne pred polčasom sa však Real opäť radoval, keď legendárnym a nezabudnuteľným volejom zvýšil na konečných 2-1 Zizou.

A to bolo posledné európske finále, v ktorom Real hral. Od vtedy uplynulo už dvanásť rokov a hráči to tento rok v Lisabone budú mať vo vlastných rukách.

zdroj: marca.com