Domov Novinky Dilema pre Real: Marcelo by rád dodržal zmluvu

Dilema pre Real: Marcelo by rád dodržal zmluvu

Autor: PDReal
1408 videní

Na svojej prvej tlačovej konferencii Carlo Ancelotti potvrdil, že klub má v pláne zmenšiť veľkosť mužstva pre budúcu sezónu.

Okrem 22 hráčov z prvého tímu (stále sa počíta so Sergiom Ramosom) a siedmich na hosťovaní, ktorí sa vrátia do predsezónnej sezóny, existuje aj nová generácia domácich hráčov.

Problém predstavenstva na Bernabéu spočíva v tom, že „operácia exit“ bude komplikovaná. Najmä ak vezmeme do úvahy, že existuje niekoľko hráčov ktorí nechcú opustiť klub. Jedným z nich je Marcelo, ktorému zostáva jeden rok kontraktu a jeho zámerom je dodržať ho.

Marcelo predstavuje problém pre Ancelottiho

Situácia Brazílčana predstavuje problém pre Madrid a Ancelottiho. Los Blancos môžu pred sezónou začať so štyrmi ľavými bekmi ak budeme rátať aj Alabu. Rakúsky obranca pricestoval slúžiť hlavne ako stredný obranca, no jeho prirodzená pozícia je ľavá strana obrany.

Ferland Mendy bol v tejto sezóne na ľavej strane prvou voľbou, o čom svedčí aj 38 zápasov ktoré odohral. V budúcej sezóne klub chce, aby alternatívou k Francúzovi bol Miguel Gutiérrez, jeden z najsľubnejších hráčov pôsobiacich v akadémii.

Okrem Mendyho a Guttierreza môžeme pridať Frana Garcíu, ktorý hosťuje v Rayo Vallecano a mohol by sa vrátiť tento rok v lete. Marcelo by však mohol všetko zmeniť, ak zostane.

Real Madrid sa bude aj naďalej usilovať o predaj Marcela

Napriek svojej túžbe zostať, Madrid sa bude aj naďalej snažiť zbaviť brazílskeho veterána. Ten už niekoľko sezón zďaleka nemá ideálnu formu. Ide o to pomôcť mu čo najviac pri prechode do tejto novej fázy jeho kariéry a dosiahnuť priateľskú dohodu vzhľadom na to že je klubovou legendou.

Inter Miami, ktorej spolumajiteľom je jeho priateľ David Beckham, sa už dlhšie zaujíma o situáciu Marcela. Tridsaťtriročný hráč by však najradšej dodržal posledný rok svojho madridského kontraktu a budúci rok v lete by si zvolil vlastnú budúcnosť ako voľný hráč.

V prípade, že Marcelo zostane, bude mať Madrid dve možnosti. Najrozumnejšie by bolo hľadať hosťovanie pre Miguela Gutiérreza na jednu alebo dve sezóny. Druhou menej pravdepodobnou možnosťou by bolo hľadať nové pôsobisko pre Mendyho. Ale Francúz má po skvelej sezóne podporu veľkej časti predstavenstva.

Pred niekoľkými týždňami Marcelo prekonal 527 zápasov Roberta Carlosa a stal sa zahraničným hráčom s druhým najvyšším počtom vystúpení za Real Madrid po Karimovi Benzemovi. Brazílčan je zapísaný do histórie Madridu a vďaka jeho odkazu a postaveniu ako klubovej legendy. Preto je pre predstavenstvo veľmi ťažké vynútiť si jeho odchod.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
15 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

15
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x