Domov Klub Deväť dôvodov neúspechu Realu Madrid

Deväť dôvodov neúspechu Realu Madrid

Pomaly sa blíži polovica sezóny a Real Madrid zaostáva za vedúcou Barcelonou o šestnásť bodov (Real Madrid má ešte zápas k dobru). Je to najhorší stav za posledných niekoľko sezón.Tu je deväť dôvodov neúspechu:
1. Body na Bernabéu
Ak by sa do tabuľky počítali len domáce zápasy, Real Madrid by bol na šiestom mieste, na úrovni s Eibarom. Madrid vyhral päť zápasov, remízoval dvakrát (Valencia, Levante) a prehral tri (Betis, Barcelona, Villarreal. Je to prvýkrát od mája 2009, že Real Madrid prehral dva po sebe idúce ligové zápasy.
2. Gólové suchoty útočníkov
Nikdy predtým v histórií La Ligy nemal najlepší strelec Realu Madrid len štyri góly po 18 zápasoch. Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Isco a Marco Asensio majú štyri góly na svojom konte. V TOP 25 strelcov La Ligy nefiguruje ani jeden Madridista. Karim Benzema skóroval len dvakrát a Cristiano Ronaldo má o osem gólov menej ako v rovnakom čase minulej sezóny.
3. Zranenia Garetha Balea
Real Madrid sa musel prvú polovicu sezóny zaobísť bez Garetha Balea, ktorý bežne zastáva neoddeliteľnú súčasť tímu. Walesan vynechal deväť zápasov La Ligy. Bale bol vystriedaný v piatich z ôsmych ligových zápasoch, v ktorých začal.
4. Prepad Marcela
Ľavý bek vyzerá fyzicky vyčerpaný a jeho výkony trpia. Príchod Thea Hernándeza neprilepšil Marcelovi, ktorý je naďalej jasnou voľbou na svoju pozíciu. Marcelo prispel v zápase s Villarrealom málo k ofenzívnej hre. Zo šestnástich centrov našli len tri správneho adresáta v bielom drese.
5. Zidane nereaguje
Tréner pokračuje vo vkladaní dôvery do svojich hráčov. Marcelo, Kroos, Modrić a Benzema hľadali svoju formu, no aj napriek tomu si udržali svoje pozície v tíme. Zidane odmietol možnosť priviesť nejakého hráča počas januárového prestupového obdobia. Zriedka vykoná striedania skôr ako pred 70. minútou.
6. Slabé letné posily
Theo Hernández (713 minút), Jesús Vallejo (449 minút), Marcos Llorente (528 minút), Dani Ceballos (531 minút), Borja Mayoral (527 minút). Všetci prišli do tímu v lete. Zidane im dáva príležitosti len v pohári Copa del Rey a nie sú na rovnakej úrovni ako Pepe, James Rodriguez alebo Álvaro Morata, ktorí v lete opustili tím.
7. Neskoré góly nepadajú
Ako sme boli zvyknutí, Real Madrid v sezóne 2016/17 zaznamenával góly aj v neskorých minútach, najmä Sergio Ramos. Túto sezónu je naopak Madrid obeťou neskorých gólov. Aj ten proti Villarrealu prišiel v 88. minúte. Madrid nedosiahol ani jeden gól po 86. minúte.
8. El Clásico
Barcelone sa v Madride podarilo zvíťaziť 0-3 a to prinieslo výraznú úlohu k morálke Madridu. Rozhodnutie Zidana postaviť Kovacica do obrannej úlohy namiesto toho, aby Isco podporoval útok neuspel so svojim tímom.
9. Zameranie sa na pohárové tituly
Real Madrid porazil Manchester United a vyhral Európsky Superpohár a Barcelonu porazil v Španielskom Superpohári. Je možné z toho dedukovať, že predsezónna príprava bola zameraná hlavne na tieto dva tituly. Teraz sa tento tím zdá byť demotivovaný po všetkých dosiahnutých úspechoch v roku 2017.
zdroj: as.com