Domov Novinky Deschamps: Nie teraz, ale Mbappé bude musieť podstúpiť operáciu

Deschamps: Nie teraz, ale Mbappé bude musieť podstúpiť operáciu

Francúzsky tréner poskytol aktuálne informácie o zranení nového útočníka Realu Madrid.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Konečnou diagnózou pondelkového zranenia Kyliana Mbappého bola zlomenina nosa, ktorú nemeckí lekári stanovili manuálne, a ako federácia zdôraznila, útočník nemusí v blízkej budúcnosti podstúpiť operáciu.

Jeho ďalšia účasť na EURO nie je vylúčená, ale nie je známy ani presný dátum jeho návratu do hry. V utorok večer sa k zdravotnému stavu 25-ročného hráča vyjadril prostredníctvom sociálnych sietí aj tréner Didier Deschamps:

„Kylian sa zajtra podrobí testom, aby sme sa uistili, že sa všetko vyvíja dobre. Samozrejme, bola to výrazná kolízia. Lekár dnes urobil, čo bolo potrebné, aby jeho nepríjemné pocity čo najviac zmiernil.“

„Aj keď teraz nemusí podstúpiť operáciu, neskôr ju bude musieť podstúpiť. No dnes ráno sa už cítil o niečo lepšie. Uvidíme, budeme ho každý deň pozorne sledovať,“ tlmočil tréner.

Podľa aktuálnych správ francúzskych médií Mbappé v piatkovom zápase proti Holandsku nenastúpi. Dôvody sú celkom zrejmé: futbalista potrebuje stabilizovať nos po nastavení kostí a zvyknúť si na hru v maske, ktorú mu nariadili. Na toto stretnutie ho tiež nie je potrebné riskovať.

Vráti sa Francúz do hry v utorkovom zápase proti Poľsku? V tejto chvíli to nie je známe. Zdôrazňuje sa, že ak bude mať Francúzsko v tom čase už istý postup do osemfinále, tréneri sa môžu rozhodnúť, že nového hráča Realu Madrid budú na vyraďovaciu fázu šetriť. V prípade potreby však Mbappé môže v tomto stretnutí nastúpiť.

zdroj: x.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x