Domov Novinky Ďalšia prekážka

Ďalšia prekážka

Začiatok sezóny Realu Madrid sa nesie v znamení dobrých výsledkov a zlých správ z ordinácií lekárov.

Autor: Marek
0 komentár

Ancelotti musel často riešiť situácie, v ktorých vypadol jeden z hlavných hráčov. Personálne problémy postihli prakticky každú formáciu. Po Courtoisovi, Militãovi, Alabovi a Viniciusovi prišiel čas na Tchouaméniho.

Tréner nebude môcť Auréliena využívať minimálne mesiac a pol. Francúz je mimo šesť až osem týždňov. V najhoršom prípade ho na trávniku neuvidíme do konca roka. V najlepšom prípade vynechá šesť zápasov.

Tím teda na dlhší čas prichádza o hráča, ktorý mal isté miesto v základnej zostave. 23-ročný hráč nastúpil od začiatku v 11 zo 14 zápasov.

Vynechal len madridské derby a zápas proti Brage. Ancelotti má jasný plán pre stred poľa. Tri miesta sú vyhradené pre Tchouaméniho, Valverdeho a Bellinghama, na štvrtom sa striedajú Kroos, Modrič a Camavinga.

V obrane a útoku sa tréner musel istý čas popasovať aj s medzerami, ktoré po zranených hráčoch zostali. Vinicius vynechal štyri zápasy a Alaba tri zápasy. V zápase proti Osasune musel pri neúčasti Rakúšana, suspendovaného Nacha a samozrejme Militãa nasadiť v strede obrany Tchouaméniho.

A predsa hneď úvod sezóny predznamenal veľké problémy. Najprv utrpel vážne zranenie Courtois a o chvíľu neskôr si roztrhol väzy aj Militão.

Ancelotti preto na celú sezónu prišiel o strážcu pevnosti aj šéfa obrany zároveň. Benzema opustil mužstvo ešte skôr. Napriek tomu si Los Blancos dokázali v tejto situácii poradiť veľmi dobre. Tím je prvý v lige a postup zo skupiny Ligy majstrov z pozície lídra sa zdá byť viac než pravdepodobný.

Momentálne zostáva päť hráčov neschopných hrať. Okrem spomínaných Militãa, Courtoisa a Tchouaméniho aj Güler a Ceballos. Turek stále nestihol debut, hoci s tímom trénuje už niekoľko dní. Španiel však vynechal posledné tri zápasy pre zranenie kvadricepsu.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x