Domov Novinky Ďalšia prehra v Eurolige znamená dno v skupine A

Ďalšia prehra v Eurolige znamená dno v skupine A

Autor: dado23

Real Madrid nebol schopný vyhrať ani v ďalšom zápase Euroligy a v skupine A sa prepadol už na poslednú priečku. Do konca skupinovej fázy však ostávajú ešte tri kolá a Real o postup ešte môže zabojovať!

Vplyv na prvú štvrtinu mali najmä úvodné minúty, ktoré Real akoby prespal (11-2). V polke tejto časti sa síce naši dotiahli na rozdiel dvoch bodov, no po prvom klaksóne domáci aj tak vyhrávali o desať bodov (28-18). V druhej časti sa Real výrazne zlepšil v obrannej činnosti a síce v 16. minúte naši prehrávali stále o 12 bodov, do konca polčasu náskok súpera zredukovali na tri body (46-43).

Hru pomaly začal ovládať Real a vďaka skvelej tretej štvrtine sa dostal dokonca do vedenia o desať bodov (50-60 a 53-63). Šnúra 0-11, ktorú zariadil Miller, však domácich vrátila do hry a do poslednej prestávky hráči odchádzali z palubovky za stavu 66-67. V poslednej štvrtine boli lepší domáci a hráči Realu sa síce snažili, nemohli uspieť (94-88).

V posledných troch kolách skupinovej fázy nás čakajú ešte ťažké zápasy proti Fenerbahce (doma), Bayern Mníchov (vonku) a Štrasburg (doma), takže Real si touto prehrou poriadne „zavaril“.

ČERVENÁ HVIEZDA 94 (28+18+20+28): Jovic (12), Lazic (2), Simonovic (4), Miller (24), Zirbes (26); Rebic (5), Thompson (6), Tejic (0), Mekel (-), Simanic (0), Guduric (8), Stimac (7).

REAL MADRID 88 (18+25+24+21): Llull (8), Carroll (9), Maciulis (0), Thompkins (14), Ayón (16); Doncic (-), Reyes (12), S. Rodríguez (16), Nocioni (11), Hernangómez (-), Rudy (0), Taylor (2).

zdroj: realmadrid.com