Domov Novinky Ďalší prepad Viniciusa

Ďalší prepad Viniciusa

Autor: Marek Varga
48 videní

Zatiaľ čo Marco Asensio dostáva v poslednom čase zaslúženú pochvalu, Brazílčania sú na druhom konci bariéry, ktorá im bráni preniknúť do zostavy.

Rodrygo vypadol z hry kvôli zraneniu, Vinicius má momentálne ťažkú situáciu. Nie je to tak dávno, čo bývalý hráč Flamenga bol v rebríčku pred Asensiom.

V posledných troch zápasoch bol Asensio v základnej zostave, Vinicius hral od začiatku v zápasoch proti Seville, Atléticu, Athletic a Mönchengladbachu, v ktorých tím bojoval doslova „o život“.

Potom mal Vinicius žaludočné problémy a odvtedy strávil na ihrisku 12 minút s Granadou, 5 minút s Elche a 4 so Celtou.

Hlavný asistent Benzemu skončil na lavičke a Lucas s Marcom mu sťažili skorý návrat do základnej zostavy.

Vini si uvedomuje, že boj o základnú zostavu je veľmi tvrdý a že každá prekážka ho môže vytlačiť z dráhy.

Pokiaľ ide o ligové zápasy, 20-ročný mladík sa v tejto sezóne neobjavil na trávniku iba v dvoch zápasoch – s Betisom a Eibarom. Vo zvyšných 13 zápasoch nastúpil od začiatku osemkrát a keď bol na lavičke dostal vždy aspoň pol hodinu v zápase.

Pri pohľade na štatistiky, Vini strelil zatiaľ dva góly a pridal dve asistencie. Teraz by hlavnou úlohou Viniciusa mala byť stabilizácia formy.

V minulej sezóne tak isto často kolísala forma Brazílčana, striedali sa mu svetlé momenty s ústupom do úzadia. Keď zmizol z radaru, bolo to väčšinou kvôli lepšej forme Rodryga.

V tejto sezóne bolo bežnejšie sledovať na ihrisku oboch Brazílčanov súčasne. Avšak objavila sa tu ďalšia dvojica, ktorá sa na prvý pohľad zdala byť vopred porazená: Lucas a Asensio, opak je však pravdou.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x