Domov Mužstvo Cristiano Ronaldo lídrom strelcov MS klubov

Cristiano Ronaldo lídrom strelcov MS klubov

Autor: František Bednár

Trvalo to trocha viac času a úsilia aby sa Cristiano Ronaldo strelecky presadil cez obrazu tímu Al Jazira, no jeho gól v druhom polčase znamenal okrem vyrovnania stavu aj to, že predbehol v tabuľke najlepších strelcov Majstrovstiev sveta klubov Lionela Messiho a Luisa Suareza, ktorí až doteraz viedli v tejto štatistike.

Súper Realu musel hneď začiatkom polčasu vystriedať zraneného brankára Housaniho, ktorý vychytal Ronaldovi zopár sľubných šancí. Jeho náhradníka Al Senaaniho sa mu ale podarilo prekonať, čím zároveň predčil 5 gólové barcelonské duo.

Po svojom premiérovom góle na tomto podujatí ešte v dresu Manchestru United, musel Portugalec na ďalší gól čakať až do roku 2016, kde ich vsietil rovno 4.

Jeho 6. gól v súťaži sa rodil po peknej prihrávke Luku Modrica, ktorý ho v 53. minúte našiel na hranici pokutového územia, kde Ronaldo umiestnenou strelou k žrdi vyrovnával na 1:1.

Real nakoniec zvíťazil 1:2 a zabezpečil si tak účasť vo finále tohto turnaja, kde sa stretne s brazílskym tímom Gremio. Cristiano by teda mohol dostať možnosť zveľadiť svoj náskok na čele historickej tabuľky strelcov Majstrovstiev sveta klubov.

zdroj: marca.com