Domov Novinky Courtois sa vrátil do Madridu so zranením

Courtois sa vrátil do Madridu so zranením

Autor: Marek Varga
0 komentár

30-ročný brankár opustil tréningový kemp Belgicka a vrátil sa do španielskej metropoly. Courtois v utorok nenastúpi na prípravný zápas proti Nemecku a v Madride absolvuje dodatočné testy.

„Thibaut sa vrátil do Realu Madrid z obozretnosti kvôli menšej záťaži,“ uviedla dnes ráno belgická futbalová federácia bez toho, aby poskytla akékoľvek ďalšie podrobnosti o zdravotnom stave brankára Realu Madrid.

Brankár je už v hlavnom meste Španielska a pravdepodobne ho dnes alebo zajtra dôkladne vyšetrí lekárska služba Realu Madrid.

Momentálne sa nedá určiť, ako dlho bude Courtois mimo hry a či vôbec bude potrebovať oddych. Los Blancos sa vrátia k tréningu budúci týždeň a svoj ďalší zápas odohrajú až budúcu nedeľu, no momentálne je štart Courtoisa proti Realu Valladolid na pochybách.

Prípadná absencia Thibauta by opäť otvorila dvere do základnej jedenástky Andriyovi Luninovi, ktorý musel Belgičana v tejto sezóne nahradiť už v jedenástich zápasoch a dnes môže nastúpiť proti Anglicku v kvalifikácii ME.

V októbri Courtois bojoval so zápalom sedacieho nervu na ľavom stehne, kvôli ktorému vynechal šesť zápasov. Vo februári sa u neho objavilo natiahnutie adduktorov v stehne a vynechal štyri zápasy.

Chýbal aj v januári proti Cacereñu, ale len preto, že Carlo Ancelotti postavil proti štvrtoligovému tímu náhradníkov.

zdroj: twitter.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x