Domov Novinky Čo sa deje s Tchouaménim?

Čo sa deje s Tchouaménim?

Francúz stále nestrelil ani jeden gól, má len dve asistencie a jeho defenzívne štatistiky sú horšie ako v Monaku.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Stredopoliar bude musieť dokázať, že stál za tie peniaze, ktoré za neho Real Madrid minul. Po tom, čo sa Mbappé rozhodol zotrvať v Paríži, Real Madrid sa začal sústrediť na angažovanie Aureliéna Tchouaméniho.

Francúz vyšiel Los Blancos až na 80 miliónov eur a prišiel ako nástupca Casemira. Odchod Brazílčana celý proces urýchlil a 23-ročný mladík sa okamžite stal súčasťou základnej zostavy posledného víťaza Ligy majstrov.

Takže všetko prebehlo rýchlo. Tchouaméni bol spočiatku plachý, ale to nebolo nič prekvapujúce. Potom mal sériu niekoľkých zápasov na skutočne vysokej úrovni.

Teraz je však opäť jasné, že Casemiro chýba a klub si to začína čoraz viac všímať.

Real priviedol 23-ročného hráča nielen preto, aby zamkol súperov vo svojej klietke v strede poľa, aj keď to je jeho hlavná úloha. Dúfalo sa však aj v to, že jeho nadpriemerná fyzická kondícia a dobrá strela prinesú niečo do ofenzívy.

Casemiro odchádzal s poriadnou batožinou gólov – 31 v 336 zápasoch. Brazílčan teda musel byť nejakým spôsobom aj v tomto smere nahradený. Tchouaméni si s tým vedel dať rady v Monaku. V sezóne 2020/21 strelil tri góly a zaznamenal 4 asistencie, o rok neskôr uzavrel ťaženie s bilanciou päť gólov a tri finálne prihrávky.

V Madride je však zatiaľ bez debutového gólu. Počítadlo asistencií ukazuje dva kúsky, obe zaznamenal v prvých šiestich zápasoch sezóny.

V Monaku strieľal v priemere každých 90 minút, v Madride o 10 minút menej. V zápase proti Betisu, kde tím potreboval gól  ako kyslík, neskúšal šťastie ani raz.

Najviac znepokojujúci je však fakt, že Aurélien občas zmizne a hrá alibisticky v útoku aj v obrane. Real v strede poľa potrebuje oveľa viac presvedčenia v hre a rýchlych zákrokov, aby mohol dynamicky prejsť do ofenzívy.

Hráč s takými veľkými nádejami nemôže prechádzať zápasmi po špičkách. Najmä po zranení nedosahuje Tchouaméni úroveň, ktorú od neho Ancelotti vyžaduje.

Camavingov postoj znamená, že čoraz viac sa ozývajú hlasy, že práve mladší z Francúzov by mal byť prvou voľbou trénera na post defenzívneho stredopoliara.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x