Domov Novinky Čistý štít teší, bod však nie sú tri

Čistý štít teší, bod však nie sú tri

Autor: Dávid
2 komentáre

Real Madrid včera večer odohral zápas 11.kola španielskej La Ligy proti v tejto sezóne nepríjemne hrajúcej Osasune. Po úspešne zvládnutom El Clásicu, chceli hráči Realu Madrid potvrdiť svoju ligovú dominanciu a osamostatniť sa na čele tabuľky. To sa žiaľ, kvôli vyhasnutému streleckému prachu, zverencom trénera Ancelottiho nepodarilo. 

Pri včerajšom oznámení základných zostáv sa nám osobne tá na strane Realu Madrid páčila. Pôsobila vyvážene a reflektovala zároveň i potrebné zmeny, ktoré mali zabezpečiť regeneráciu a oddych pre niektorých hráčov. Mladý Camavinga, tradičný Asensio, či navrátilec Carvajal mali byť čerstvými silami na ihrisku, ktoré mali vytvoriť výkonnostnú medzeru medzi prvým a šiestym tímom tabuľky. Želaný efekt, ale ostal v šatni.

Po negatívnej kritike z úvodu, buďme na chvíľu pozitívni. Dani Carvajal si tak povediac svoju úlohu splnil. Prvýkrát sme v tejto sezóne videli zloženie obrany, v ktorom sme chceli hrať už od prvého kola a môžeme povedať, že očakávaný výkon sa dostavil. Tím zaznamenal tretie čisté konto v lige a zdá sa, že napriek drobným chybičkám by to v tomto zložení fungovať mohlo. Viac určite ukážu ťažšie zápasy pretože obrannej formácií výrazne dopomáhala i dominancia na lopte a potreba vsietiť prvý a zároveň víťazný gól do siete Osasuny.

Tretia nula, no s ňou spojená už druhá strata bodov, po Žltej ponorke i Los Rojjilos. Kde sa stala chyba a prečo nedokáže Real Madrid prelomiť obranný blok. Môže za to zlý výber zostavy či klesajúca forma niektorých hráčov?

Možno prehrané detailizovanie, či prehnaná kritika, no takéto straty bodov fanúšikov Los Blancos zvyknú poriadne frustrovať. Už minulá sezóna ukázala, že výborné výsledky proti najväčším rivalom k zisku  titulu nakoniec nestačili a bolo potrebné hrať konštante dobre a zbierať i „povinné body“, ktoré nakoniec chýbali.

Veríme, že nie je pre hráčov ako Asensio jednoduché nastupovať sporadicky, no svoju príležitosť by mal uchopiť trochu inak a okrem nespokojnosti, ktorú prezentuje mimo ihrisko, zabojovať i na ňom. Nie je únosné, aby takýto „hotový“ hráč, nebol schopný počas 45 minút vyprodukovať smerom dopredu plnohodnotnú akciu a vyzerať nebezpečne.

Rotácia Rodryga bola jednoznačne vítaným krokom, lenže daň, ktorú si so sebou zobrala bola priveľká. Situácií pritom nepomohol ani fakt, že sa po polčase presunul Asensio do stredu ihriska, kde počas svojho 25. minútového pobytu nepôsobil rovnako ako proti svojmu bývalému zamestnávateľovi z Mallorcy a tak putoval na lavičku náhradníkov. Jednoducho, kolísavé výkony nie sú tým, čo by si zostava Realu Madrid v ceste za úspechmi želala.

O niečo lepšie na tom v zápase bol mladík Eduardo Camavinga, z hráča klasicky sršala zvláštna túžba niečo v zápase zmeniť, hoci sa tak nestalo. Počas zápasu sa mu podarilo vyhrať niekoľko súbojov a získať lopty na stranu domácich, rovnako tak sa dostal aj do jednej výraznejšej šance v prvom polčase, no tá gólom neskončila. 18-ročný Francúz odohral polčas, no povedzme si výkonnostne to ešte nie je ideálne. Nestarnúci Modrić je tak stále oveľa platnejším, jediným prepáč Camavingu oproti Asensiovi je zatiaľ jeho vek. Sme ale radi, že sa mu šancí v zápasoch dostáva.

Tréner Ancelotti sa napriek nami vyššie spomínanými nedostatkami vyjadril, že sa mu predvedený výkon tímu páčil. Real Madrid na druhej strane potrebuje z hernej dominancie produkovať góly, pretože nič sa nemení na tom, že ak neskóruješ, tak nevyhráš. Rotácia tímu nám tak aktuálne ukazuje, prečo je niekto hráč základnej zostavy a niekto náhradníkom.

Hráči, ktorých môžeme nazvať „rotujúci“, „predskokani“, či „druhé husle“ tak momentálne v Ancelottiho koncepte vyznievajú polovične oproti stabilnému jadru zostavy. Nedostatok motivácie, nedostatočná herná prax či pomyselný „syndróm vyhorenia“ sa tak môžu ukázať ešte ako Achillová päta súčasného Realu.

zdroj: halamadrid.sk

 

 

 

 

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x