Domov Novinky Ceballos môže hrať vo štvrťfinále

Ceballos môže hrať vo štvrťfinále

Autor: Marek
1 komentár 623 videní

Pred týždňom sa Španielovi pri pohľade na členok zdalo byť nemožné, aby si na turnaji ešte vôbec zahral, ale je možné, že v sobotu ho opäť uvidíme na ihrisku.

Rehabilitácia je prekvapivo rýchla a úspešná a futbalista už dnes trénoval na ihrisku.Túto sobotu môže Dani Ceballos nastúpiť vo štvrťfinálovom zápase proti Pobrežiu Slonoviny.

Ešte pred pár dňami sa zdalo nereálne, že by na týchto Olympijských hrách dokázal odohrať čo i len pár minút, ale odhodlanie stredopoliara sa vyplatilo.

Teraz je na Luisovi de la Fuentem, aby sa rozhodol, či hráča Realu Madrid nasadí do hry. Tréner je vždy opatrný, pokiaľ ide o zranených hráčov, a hoci vie, že hráč chce hrať za každú cenu, nebude riskovať, ak po piatkovom tréningu nebude mať konečný súhlas lekára.

24-ročný mladík absolvoval časť štvrtkového tréningu so zvyškom svojich spoluhráčov. Vyhýbal sa kontaktnému cvičeniu, čo je logické, ale samotný fakt, že si môže obuť kopačky a behať, je dôležitým krokom.

Podľa súčasných predpokladov by mal byť schopný pripojiť sa k zvyšku tímu na tréning v piatok. Kľúčové je, ako sa bude cítiť.

Dojmy sú však zatiaľ dobré a teraz je pravdepodobné, že Dani Ceballos bude v osemnástke, ktorú Luis de la Fuente nominuje do sobotňajšieho štvrťfinále.

Tréner sa musí rozhodnúť, či ho nominuje, alebo je lepšie ho ešte šetriť, aby mohol byť viac oddýchnutý pre hypotetické semifinále.

U Ceballosa sa všetko zmenilo minulý pondelok, keď podstúpil vyšetrenie magnetickou rezonanciou, a to ukázalo, že má podvrtnutie druhého stupňa v ľavom členku, ale neboli ovplyvnené žiadne oblasti jeho členka, ktoré by sa mohli pri masívnom náraze poškodiť.

Vďaka tomu sa zotavil rýchlejšie, pretože vedel, že by mohol hrať na turnaji. Sám Luis de la Fuente povedal, že rehabilitácia napreduje „úžasne“.

Ešte pred týždňom musel Ceballos chodiť o barlách, nedokázal udržať nohu a členok mal taký opuchnutý, že si nevedel obuť ani kopačku.

Len za sedem dní sa mu zahojil opuch, vrátil sa na ihrisko a je odhodlaný hrať proti Pobrežiu Slonoviny.

Tak či onak, jeho pocity počas piatkového tréningu, posledného pred zápasom, budú rozhodujúce. Je takmer vylúčené, aby hral hneď od začiatku, ale môže byť aspoň na lavičke.

Ak sa zápas skomplikuje, nastúpi. Ak všetko pôjde dobre, bude mať zaručenú účasť v zostave v prípadnom semifinále.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x