Domov Novinky Ceballos čaká na telefonát

Ceballos čaká na telefonát

Stredopoliar stále nedostal od klubu žiadne správy týkajúce sa jeho budúcnosti, pričom sa ani nezmienil o konkrétnej ponuke na predĺženie zmluvy.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Jeho prioritou je zostať v Reale Madrid, ale pod podmienkou, že bude dôležitý po športovej stránke. Kontaktovalo ho už niekoľko silných klubov a jeho vysnívaný návrat do Betisu je momentálne utópiou.

Dani Ceballos stále čaká na telefonát z Realu Madrid, aby sa dozvedel, či je jeho budúcnosť vymaľovaná v bielych farbách. Andalúzan zažíva svoje najlepšie chvíle ako hráč Madridu po tom, čo sa cíti dôležitý hneď, ako klub obnovil sezónu po majstrovstvách sveta v Katare.

Získanie väčšej dôležitosti mu vynieslo povolanie do španielskej reprezentácie, ktorú prevzal Luis de la Fuente, ktorý je do jeho futbalu zamilovaný. Ceballos si však stále nemôže byť istý svojou budúcnosťou a tým, čo sa stane po 30. júni.

30. jún 2023 je posledným dňom platnosti jeho súčasnej zmluvy. Klub mu na začiatku sezóny oznámil, že po skončení ročníka 2022/23 mu bude predložená ponuka na predĺženie zmluvy, ale ako uvádza denník AS, k dnešnému dňu sa žiadna takáto ponuka neobjavila.

Prioritou 26-ročného hráča je pokračovať v kariére v Reale Madrid, do ktorého prišiel v roku 2017, hoci v prvom tíme strávi len štvrtú sezónu (dva roky bol na hosťovaní v Arsenale). Jeho hlavnou podmienkou pred finančným aspektom je pocit, že je dôležitou súčasťou športového projektu.

Španiel je spokojný so svojím súčasným postavením na platovom rebríčku, ale chce vedieť, že má isté miesto v plánoch klubu a trénera. Alebo inak povedané, ak Kroos a Modrić predĺžia svoje zmluvy a v lete príde Bellingham, jeho šance na predĺženie kontraktu sa znížia.

Ak napokon Ceballos neprijme ponuku Kráľov, už teraz vie, že si bude môcť vybrať z viacerých tímov, ktoré majú o jeho služby záujem. Jeho prioritou je zostať v Španielsku, hoci úplne nevylučuje odchod do zahraničia. Špeciálne miesto v jeho mysli má Betis, ale je si vedomý, že to bude takmer nemožné.

Vedenie Sevilly mu už oznámilo, že ich ekonomická situácia neumožňuje v súčasnosti zaradiť do kádra futbalistu ako on. Ceballos zatiaľ nedostal žiadnu konkrétnu ponuku (môže rokovať s ktorýmkoľvek klubom, keďže do konca jeho súčasnej zmluvy zostáva menej ako šesť mesiacov), ale cez agenta dostal správy o záujme viacerých silných klubov. Na prvom mieste je však stále Real Madrid. Pokiaľ v ňom bude hrať dôležitú úlohu…

Ancelotti ho znovu objavuje

Ceballos bol v kádri Los Blancos už v minulej sezóne, hoci možnosť sledovať ho v akcii bola skôr zriedkavá. V prvej časti súťaže nehral kvôli zraneniu, ktoré si privodil na olympiáde, a v druhej dostal len veľmi málo šancí.

Minulú sezónu ukončil len s 339 minútami na konte, hoci Ancelotti dal jasne najavo, že ho v budúcnosti mieni využívať častejšie. Svoje minúty dostal v posledných piatich zápasoch minulého ročníka Ligy majstrov vrátane finále proti Liverpoolu.

Carletto dodržal svoje slovo. V tejto sezóne Dani nazbieral už 1153 minút a medzi januárom a februárom nastúpil v ligových zápasoch sedemkrát po sebe v základnej zostave. Vo veľkých zápasoch bol však opäť na lavičke náhradníkov.

Bol náhradníkom v oboch súbojoch proti Liverpoolu v Lige majstrov a proti Barcelone v Kráľovskom pohári aj v La Lige.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x