Domov Novinky Castilla v treťom kole víťazne, doma zdolala Amorebietu 3-2

Castilla v treťom kole víťazne, doma zdolala Amorebietu 3-2

Autor: Matej Martinčo

Zverenci Santiaga Solariho zvíťazili včera v treťom kole rovnako ako v tom prvom, keď zdolali béčko Realu Sociedad. S tým rozdielom, že v úvodnom kole museli stav otáčať, teraz prišli o trojgólové vedenie až v poslednej desaťminútovke zápasu.

Segunda División B, druhá skupina – 3. kolo

Real Madrid Castilla – Amorebieta 3:2 (1:0)

Góly: 22. Valverde 1:0, 58. Enzo (11m.) 2:0, 70. Díaz 3:0, 80. Orbieta 3:1, 95. Ibrahima (11m.) 3:2.

Real Madrid Castilla: Carlos Abad – Tejero, Quezada, Javi Sánchez, Hermoso – Tena, Cristian Cedrés, Febas (72. Nikos), Sergio Díaz (82. Franchu) – Valverde (77. Borja Sánchez), Enzo.

Amorebieta: Angoitia – Goiria, Rubén González, Olaortua, Mikel Méndez – Javi Moreno, Fiddes, Adrien Goñi (87. Baqué), Ibrahima – Aitor Castro (65. Obieta), Dani Hernández (69. Garmendia).

Cieľom Solariho zverencov bolo víťazstvo a tri body do tabuľky. To sa im aj podarilo. Mladíkov poslal do vedenia Valverde, ktorý dostal z ľavej strany prihrávku od Febasa a strelou z pred šestnástky prekonal Angoitiu. Aj hostia mali dobrú príležitosť na skórovanie, Ibrahima v dobrej šanci vychytal Abad a tak išli mladíci s tesným náskokom do šatne. V druhej polovici videli prítomní diváci až štyri góly, dva na oboch stranách. Do dvojgólového vedenia poslal bielych premenenou penaltou Enzo a o dvanásť minút neskôr pridal tretí gól do hosťujúcej siete Díaz. Bol to jeho tretí gól v prebiehajúcom ročníku. Po tomto góle akoby už Castilla zápas vypustila a povedala si, že víťazstvo má isté. Menšie zdramatizovanie prišlo v 80. minúte, za hostí sa presadil Orbieta. Konečnú podobu výsledku dal premenou penaltou v 95. minúte Ibrahima. Castilla si tak na svoje konto pripísala ďalšie tri body a s celkovými šiestimi jej patrí štvrté miesto v tabuľke. Vo štvrtom kole bude súperom Castilly Gernika Club, hrať budú na jeho pôde. Tomuto tímu patrí momentálne 12. miesto s tromi bodmi. V dnešnom zápase podľahol Mensajeru 2:3.