Domov Novinky Casemirov zápasový maratón: 12 stretnutí za 56 dní

Casemirov zápasový maratón: 12 stretnutí za 56 dní

Autor: Jana Comová
300 videní

Casemiro sa pripravuje na ďalší zápas Realu Madrid proti Valladolidu, pričom za posledných 56 dní odohral už 12 zápasov. Brazílčan je jediným hráčom v kádri, ktorý nemá za seba na svojom poste adekvátnu náhradu.

Od odchodu Marcosa Llorenteho v lete 2019 je na svojej pozícii bez konkurencie. Z posledných 12 zápasov, ktoré Casemiro odohral, ​​bolo 10 ligových a zvyšné dva sa týkali Španielskeho superpohára a Copa Del Rey. Celkovo tak na ihrisku strávili 1110 minút. Série zápasov po sebe nie sú pre neho ničím neznámym.

Medzi 17. augustom a 11. decembrom minulého roku odohrala 21 zápasov v rade a vystriedaný bol iba proti Galatasarayu a Levante. Casemiro poriadne neodpočíval od 20. decembra. Predtým bol vyradený z hry proti Athletic Clubu, no ihneď potom sa vrátil do základnej zostavy, konkrétne do zápasu s Eibarom.

Od tej chvíle sa Casemiro nezastavil a ukrojil si z herného času doslova všetky v tejto sezóne odohrané minúty. Real Madrid znáša vlnu zranení, ktorá zároveň nedovoľuje Zidanovi, aby Casemirovi dožičil pauzu od hrania.

Proti Valencii mali Los Blancos na zozname zranených sedem hráčov, proti Getafe a Huesce až osem. Napriek počtu 40 zranení, ktoré utrpeli hráči Realu Madrid v tejto sezóne, bol Casemiro vždy Zidanovi k dispozícii – mimo obdobia od 7. novembra, kedy zistil, že má pozitívny test na COVID-19.

V skutočnosti Casemiro utrpel iba jedno zranenie v uplynulých štyroch sezónach vynímajúc isté obdobie v novembri 2018, keď mal podvrtnutý členok. To ho vyradilo z činnosti na 37 dní. V tejto sezóne odohral 27 zápasov z 31 (87%) a v minulej sezóne sa predstavil v 46 z 51 (90%) zápasov.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x