Domov Novinky Casemiro sa zraneniam vyhýba, účasť v zápasoch je takmer stopercentná

Casemiro sa zraneniam vyhýba, účasť v zápasoch je takmer stopercentná

Autor: Jana Comová
35 videní

Casemiro nie je len kľúčovým hráčom v tíme. Je tiež tým, ktorý je vždy k dispozícii na nástup do zápasu, pretože takmer nikdy nie je zranený.

Brazílsky stredopoliar za posledné štyri roky neutrpel žiadne ťažšie svalové zranenie a to aj napriek pravidelnému navyšovaniu minút nielen v tíme Los Blancos, ale aj v reprezentačnom mužstve Brazílie.

V tejto sezóne sa zranilo zatiaľ neuveriteľných 19 hráčov, no Casemiro nie je súčasťou tejto skupiny. V kádri nie je za 28 ročného hráča náhrada a pre Zidanea je jedným z prioritných mien na zozname, s ktorými istotne počíta.

Los Merengues doposiaľ odohrali 21 zápasov a Casemiro sa predstavil v 17 z nich, čo predstavuje jeho 81% účasť. Zo štyroch zápasov, ktoré premeškal, bol jeden z dôvodu trénerovho rozhodnutia, ďalší vynechal kvôli karte a zvyšné dva kvôli pozitívnemu testu na COVID-19.

Aj minulý rok to bolo podobné, pretože Casemiro odohral 90% zápasov Realu Madrid a skončil  pri rekordných 46 účastiach v celkovo 51 zápasoch.

Jeho prvá príležitosť na odpočinok prišla v skutočnosti až 15. decembra, keď Los Blancos čelil Valencii. Casemiro bol striedajúcim hráčom, no do zápasu nakoniec nezasiahol.

Odvtedy odohral 21 zápasov za sebou. Naposledy sa Casemiro zranil 11. novembra 2018, čo bolo zároveň aj jeho jediným zranením za posledné štyri sezóny. Vyvrtol si pravý členok a bol mimo hry 37 dní.

Aj napriek tomu v sezóne 2018/19 stihol nastúpiť do 75% počtu zápasov Realu Madrid, čiže 43-krát z celkovo možných 57 zápasov. Sezóna 2017/18 bola podobná; Casemiro nastúpil v 77% zápasov, s 48  odohranými zápasmi z možných 62.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x