Domov Novinky Casemiro naznačil názor brazílskeho tímu na bojkot Copa America

Casemiro naznačil názor brazílskeho tímu na bojkot Copa America

Autor: PDReal
766 videní

Stredopoliar Realu Madrid Casemiro naznačil, že brazílsky káder aj trénerský štáb podporujú plánovaný bojkot Copa America.

Ako hostiteľská krajina tohto letného turnaja bola pôvodne vybraná Argentína, aj keď v dôsledku nárastu prípadov koronavírusov im bola odobratá pocta.

Vzhľadom na problémy, ktoré s vírusom má celá Južná Amerika, dalo sa očakávať, že CONMEBOL súťaž odloží. Namiesto toho však oznámili, že sa presunie do Brazílie.

Toto rozhodnutie vyvolalo pobúrenie zo strany samotnej Brazílie, ktorá sa snaží túto chorobu potlačiť, pričom zatiaľ hlásila takmer pol milióna úmrtí. Objavili sa správy, že Selecao bojkotuje turnaj kvôli obavám z rastúceho počtu prípadov v ich krajine.

Titeho tím čelil v sobotu Ekvádoru v kvalifikácii majstrovstiev sveta a zaznamenala pohodlnú výhru 2: 0 vďaka gólom Richarlisona a Neymara.

Po zápase bol stredopoliar Realu Casemiro požiadaný o názor na plánovaný bojkot. Napriek tomu že nedal čiernobielu odpoveď, bolo zrejmé, že on i jeho spoluhráči túto myšlienku plne podporujú.

„Každý pozná našu pozíciu v Copa America v Brazílii,“ povedal novinárom. „Nemôže to byť jasnejšie. Chceme po zápase s Paraguajom viac vyjadriť svoj názor. Nie som to len ja, nie len hráči ktorí hrajú v Európe. Sú to všetci, vrátane Titeho. Všetci spolu.“

Zápas Brazílie s Paraguajom je naplánovaný na budúcu stredu. To znamená, že nebudeme musieť dlho čakať kým si budeme môcť vypočuť rozhodnutie Selecaa.

Ak by sa odmietli zúčastniť na podujatí, zostáva len čakať, či CONMEBOL bude súhlasiť s presunutím súťaže inam, alebo či sa posunú vpred bez ohľadu na účasť najslávnejšieho národného tímu v Južnej Amerike.

zdroj: 90min.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x