Domov Novinky Casemiro je lepší ako Neymar

Casemiro je lepší ako Neymar

Autor: PDReal
2859 videní

Casemiro je lepší ako Neymar. Môžete ma nazvať bláznom, čím som si istý, ale to mi nezabráni myslieť si, že momentálne je stredopoliar Realu Madrid jedným z najcennejších hráčov na svete.

Je to vec vkusu. Casemiro predstavuje to najlepšie, o čom je Real Madrid, klub, ktorého štatistiku v Európe si myslím, že nemusíte pripomínať.

Osem semifinále za posledné desaťročie plus šnúra troch titulov za sebou, kde bol Brazílčan zásadným hráčom. Je pravda, že v dnešnom futbale sú góly, dribling, rýchlosť a kreativita viac oceňované. Stačí sa pozrieť na to, čo sú rôzne kluby ochotné zaplatiť za útočníkov.

Koľko by však stálo č. 14 Realu Madrid na trhu? Od čias Maura Silvu nebolo vidieť, že by obranný pivot spôsoboval opozícii viac bolesti hlavy ako pokoja svojmu tímu.

Casemiro spája dobré nohy, dve nevyčerpateľné pľúca, tiché vodcovstvo a charakter, ktorý udržuje tím v chúlostivej situácii, ako v stredu večer na Anfielde.

Bez prirodzeného zástupcu v tíme sa zdá, že únava a Casemiro sa odpudzujú ako voda a olej. Keď hra vyžadovala spoľahlivosť, bol tam. Bol to zďaleka stredopoliar s najlepším úsudkom a najlepšou rozohrávkou.

Občas bol potrebný ako tretí stredný obranca a dozeral na Nacha Fernandeza a Edera Militaa. Akonáhle sa Karim Benzema cítil sám, neváhal vystúpiť a ponúknuť podporu, pričom stredopoliar strelil vo všetkých súťažiach v tejto sezóne už šesť gólov..

Hodný každého €

Okrem toho mal málo spoločné s drvivou väčšinou 50 zranení. Za každé euro, ktoré mu klub zaplatí, sa mu odvďačí úspechom a žiadne sa nestratí na nosidlách. Možno to nie je hráč ktorého si deti opakovane prehrávajú na YouTube, ale futbaloví odborníci so mnou budú súhlasiť, že majstrovské tímy sa budujú prostredníctvom „Casemirov“.

Má dôveryhodnosť a jeho samotná prítomnosť vzbudzuje pokoj. Ak je tu Casemiro, ostatné absencie sa kompenzujú. Casemiro predstavuje štýl Realu Madrid. Ten štýl je víťazstvo a nič iné. Ako Carlos Henrique. Najlepší.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x