Domov Novinky Carvajal na dne

Carvajal na dne

Dani Carvajal bol označený za jedného z vinníkov nedávnych prehier Realu Madrid a španielskej reprezentácie.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Na konci minulej sezóny obranca ukázal úroveň, ktorá sa od neho očakávala, ale v aktuálnych zápasoch začal opäť vytvárať veľké pochybnosti.

Pred desiatimi dňami strata po beznádejnom protiútoku, po ktorom nasledovalo nesprávne rozhodnutie o premiestnení, príliš neskorý návrat, ponechanie voľného krídla, stiahnutie súpera a dôležitý víťazný gól (možno majstrovský) pre Barcelonu.

V utorok strata lopty, prehratý bežecký súboj, prehratý fyzický súboj, ponechanie otvoreného krídla a gól na 2:0 pre Škótsko. Toto obdobie bolo pre Carvajala jednoducho katastrofálne.

Denník AS poukazuje na to, že obranca má v posledných zápasoch ďaleko od dobrej formy: hrá nepresne, neprejavuje svoju typickú intenzitu a takticky je úplne stratený. Ak by sa mala jeho hra opísať jedným slovom, bola by to bezmocnosť.

Carvajal je v obrane nespoľahlivý a v útoku úplne absentuje. V tejto sezóne je prvou voľbou Ancelottiho na pravej strane obrany, čo podkopáva plány kráľov. Dani má zmluvu do roku 2025 a Lucas Vázquez do konca budúcej sezóny.

Otázniky nad Carvajalovými dispozíciami sa kládli už v predchádzajúcej sezóne, ale záver sezóny, najmä v Lige majstrov na čele samotného finále, posunul jeho celkovo priemernú sezónu do zabudnutia.

Pred podpisom novej zmluvy v roku 2021 boli spochybnené aj jeho fyzické možnosti, keďže v sezóne 2020/21 odohral len 15 z 52 zápasov. AS uvádza, že možno práve fyzické problémy poškodili sebadôveru jedného z kapitánov tímu, hoci Carvajal mal v prebiehajúcej sezóne len dve zranenia, kvôli ktorým vynechal len šesť zápasov – všetky v januári.

Jeho hra v defenzíve bola veľmi neistá a jeho čísla v útoku sa v lete nepriblížili tým z ročníka 2016/17, keď zaznamenal jeden gól a 12 asistencií. Potom zaznamenal 8 asistencií, gól a 6 asistencií, gól a 8 asistencií, 4 asistencie, gól a 4 asistencie v minulej sezóne a 5 asistencií v prebiehajúcich zápasoch klubu.

Médiá sa o letných zmenách Realu na tomto poste nezmienili, keďže obaja praví obrancovia majú platné zmluvy a chcú v klube zostať.

Ak však Carlo Ancelotti už nebude spokojný s úrovňou Španiela, môže po návrate Ferlanda Mendyho postaviť na pravú stranu okrem Lucasa aj Nacha.

zdroj: as.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x