Domov Novinky Carvajal je späť na veľké zápasy

Carvajal je späť na veľké zápasy

Dani Carvajal sa konečne naštartoval. Jeho prístup bol v posledných mesiacoch často kritizovaný, ale čarovná prihrávka na gól na 1:0 a celkovo veľmi dobrý výkon proti Chelsea ukazujú, že Španiel by nemal byť vyškrtnutý zo zostavy.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Aj samotný Ancelotti po záverečnom hvizde vyhlásil, že 31-ročný hráč ho v kľúčových súbojoch nikdy nesklame.

Je to fenomén starý ako svet, ale v ére TikToku, vzrušenie z noviniek a prchavých úspechov tlačí elitných hráčov, ktorí sa zvyčajne neobjavujú na gólových fotografiách, ešte hlbšie do úzadia.

Štvrťhodina slávy Andyho Warhola dnes vyzerá ako 15 sekúnd. Na druhej strane 15 rokov hrania za jeden klub sa stalo niečím v podstate nemožným.

Problémom niektorých, ako Kroos, Modrić alebo Carvajal je, že sa ich tváre objavujú na tom istom mieste príliš dlho. Viac vzrušenia vyvoláva to, čo príde, ako to, čo je v danom momente zárukou kvality.

V zápase proti Chelsea však Dani, víťaz piatich ročníkov Ligy majstrov, dokázal jedinou prihrávkou vyviesť z miery troch obrancov Chelsea. Geniálny záblesk Španiela bol absolútne kľúčový pri góle na 1-0.

Carvajal už síce nie je hráčom schopným odohrať 50 zápasov za sezónu, ale keď na to príde, vždy sa postaví na nohy. Stačí si spomenúť na loptu, ktorú zahral na hlavu Rodryga proti City, alebo na bezchybnú hru vo finále proti Liverpoolu.

Len čo rozhodca ukončil finále vo francúzskej metropole, na Carvajala sa opäť upierali podozrievavé pohľady. Klub sa tiež obzeral po trhu s pravým obrancom a jedným z potenciálnych kandidátov bol Reece James. Ten istý, ktorého Vinícius v stredu doslova zničil.

Dvadsaťtriročný Angličan svojím vekom a farbenými vlasmi viac vzrušuje verejnosť, ale v súboji s Realom mu chýbal pevný základ a ostrý hrot. Obe tieto veci predviedol Dani. Najdôležitejšie však je, že sám Ancelotti vie, aký materiál má k dispozícii.

„V dôležitých súbojoch Carvajal nikdy nesklame. Vo vysokom pressingu, ktorý sme chceli uplatniť, patrí veľká časť zásluh práve jemu. Neustále tlačil,“ vyhlásil Talian.

Real Madrid má šťastie, že v zápasoch na ostrie noža mu veteráni dodávajú obrovskú sebadôveru. Počas striedania si Modrić vyslúžil ovácie z Bernabéua. Teraz by aj Kroos rád vedel, či sa Real nenechá zlákať na získanie novej hračky, predtým než sa rozhodne, či zostane na ďalšiu sezónu.

Na druhej strane Carvajal si v konfrontácii s Chelsea udržal veľmi vysokú úroveň z Camp Nou. Opäť sme sa mohli presvedčiť aj o jeho temperamente.

Žltá karta, ktorú dostal po odstrčení Cucurellu, ho totiž zaraďuje medzi hráčov, ktorým hrozí suspendácia pre prípadné semifinále. Dani sa však vie správne ovládať. V predchádzajúcom ročníku Ligy majstrov napriek emočným kotrmelcom nemusel ani raz pauzovať kvôli počtu žltých kariet.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x