Domov Novinky ¡Campeones de la Supercopa Endesa 2013!

¡Campeones de la Supercopa Endesa 2013!

Autor: dado23

Hráči Realu Madrid Baloncesto si v semifinále najskôr poradili hladko s Bilbaom Basket a potom sa im podarilo vyhrať proti svojmu najväčšiemu rivalovi vo finále druhý rok po sebe.

Real Madrid 100-61 Bilbao Basket (semifinále)

V semifinále si hráči Realu poradili s Bilbaom Basket veľmi presvedčivo, keď vyhrali skoro o 40 bodov.

Zo začiatku to však vôbec na tak jednoznačný zápas nevyzeralo, lebo taktovku si do rúk zobrali práve hráči Bilbaa, ktorý takmer celú prvú štvrtinu viedli. Real si v polke časti na chvíľu uchmatol vedenie, no po prvej siréne aj tak prehrávali o dva body. V druhom polčase sa ale všetko zmenilo a hráči odvádzali skvelú prácu, pričom dokonale predvídali takmer každý pohyb súpera. Do šatní sa napokon išlo za stavu 53-35 pre Real.

Baskovia sa v celom druhom polčase trápili a na Real nedokázali nič vymyslieť. V polke tretej štvrtiny bol rozdiel už 35-bodový a zostávajúce minúty boli už len formalitou.

Mirotic, Carroll, Rudy, Sergio Rodriguez a Llull bodovali dvojciferným číslom, pričom celý tím dokázal zaznamenať až 19 presných striel spoza perimetra.

Strelci:
REAL MADRID 100 (25+28+20+27): Sergio Llull (14), Rudy Fernandez (11), Darden (3), Mirotic (18), Bourousis (2), Sergio Rodriguez (14), Mejri (2), Carroll (18), Slaughter (6), Reyes (5), Dani Diez (7), Draper (0).

BILBAO BASKET 61 (24+11+16+10): Raul Lopez (3), Bertans (0), Mumbru (16), Hervelle (7), Kavaliauskas (9), Carmichael (4), German Gabriel (13), Vrkic (0), Grimau (4), Pilepic (5).

FC Barcelona Regal 79-83 Real Madrid (finále)
Los Blancos začali sezónu opäť vo veľkom štýle, keď sa im podarilo vo finále španielskeho Super Pohára zdolať Barcelonu. K cennej výhre nad odvekým rivalom dopomohli najmä Mirotic svojimi 20 bodmi a najužitočnejší hráč turnaja Sergio Rodriguez (18 bodov).

Sergio RodríguezOba tímy začali s intenzitou, ktorá sa skôr očakávala na konci zápasu, ale hneď od začiatku bolo jasné, že obrana zohrá v zápase kľúčovú úlohu. Skóre otvoril náš bývalý hráč v drese Barcelony Tomic, ale to bol jediný okamih v štvrtine kedy Barcelona viedla (2-0). Real Madrid zápas ovládal a Katalánci nemohli prísť na to ako ich zastaviť. Na začiatku druhej štvrtiny však nastal na palubovke zmätok a Barcelona to začala využívať. Po troch trojkách šli Barcelončania opäť do vedenia o bod, no Madrid sa nevzdával a do polčasu sa išlo za stavu 44-46 pre Real.

V druhom polčase sa hralo podobne. Barcelone vyhovovala pomalá hra, zatiaľčo sa Madrid snažil spod takéhoto tempa vymaniť. Diváci mohli vidieť napínavý záver, keď v poslednej štvrtine ťahal Barcelonu Tomic, no v posledných sekundách poistku víťazstva zabezpečili Rodriguez a Mirotic z čiary trestného hodu.

Real Madrid sa tak druhý rok po sebe stal držiteľom španielskeho Super Pohára, pričom druhý rok po sebe vo finále zvíťazil s Barcelonou.

Strelci:
FC Barcelona: 79 (21+23+12+23): Huertas (17), Abrines (5), Papanikolau (7), Nachbar (3), Tomic (21), Sada (6), Pullen (2), Oleson (8), Dorsey (-), Lampe (10).

Real Madrid: 83 (29+17+17+20): Llull (3), Darden (11), Rudy (12), Mirotic (20), Bourousis (8), Rodriguez (18), Draper (-), Carroll (-), Diez (-), Reyes (9), Slaughter (2), Mejri (-).

zdroj: realmadrid.com