Domov Novinky ¡CAMPEONES! Basketbalisti po štvrtýkrát v rade vyhrali Copa del Rey!

¡CAMPEONES! Basketbalisti po štvrtýkrát v rade vyhrali Copa del Rey!

Na obhajcu titulu čakala najskôr vo štvrťfinále Morabanc Andorra (99-93). V prvom polčase to s našimi nevypadalo vôbec dobre a v prestávke prehrávali o 16 bodov. V druhej polovici však ožili, no ani to nestačilo na to, aby si výhru zaistili v riadnom hracom čase a po stave 86-86 sa muselo predlžovať. Predĺženie zvládli hráči Realu lepšie a mohli sa tak tešiť z postupu do semifinále. Kľúčovými hráčmi zápasu boli pre Los Blancos Llull (22 bodov a 11 asistencií), Randolph (25 bodov), ktorý si vytvoril strelecké kariérne maximum a Doncic (12 bodov, 10 doskokov a 7 asistencií).

Ani semifinále nebola prechádzka ružovou záhradou – veď proti našim sa postavilo domáce mužstvo Baskonia. Naši hrali skvele, no domáce prostredie robilo rozdiel a Baskonii sa podarilo dostať zápas do predĺženia. To naši však opäť zvládli lepšie a vedeli, že si zahrajú svoje štvrté finále Copa del Rey v rade. Trojica Doncic (23 bodov), Randolph (20 bodov) a Llull (23 bodov) bola opäť bezchybná a títo hráči boli znovu najlepšími na palubovke.

Finále prinieslo všetko, čo oko diváka vidieť chcelo. Skvelý basketbal bol korunovaný tým, že Real Madrid získal svoj 27. pohár Copa del Rey v histórii a štvrtý po sebe idúci v rade (piaty pohár v posledných šiestich rokoch). Aj napriek vyrovnanej partii sa scenár zo štvrťfinále a semifinále neopakoval a rozhodlo sa ešte v riadnej hracej dobe. Llull, ktorý si vyslúžil aj (už svoje druhé) ocenenie pre najužitočnejšieho hráča turnaja, ukázal opäť svoje vodcovské schopnosti a v záverečných dvoch minútach zaznamenal až 10 zo svojich celkových 22 bodov. Skvelý zápas odohrali však aj Randolph (20 bodov) a Ayón (18 bodov). Za turnaj si uznanie ale zaslúži celý tím. ¡CAMPEONES, CAMPEONES, ole, ole, ole!

Felipe Reyes oslavuje aj narodenie syna a tak v šatni pri oslavách dostal aj vecičky do výbavy 🙂