Domov Novinky Camavinga alebo Rodrygo?

Camavinga alebo Rodrygo?

Carlo Ancelotti má dilemu pred zápasom so Sevillou. Koho nakoniec nasadí do zápasu taliansky tréner?

1 komentár

Eduardo Camavinga bol v utorok v noci jedným z veľkých víťazov proti Chelsea. Po vystriedaní s Tonim Kroosom priniesol do hry veľké oživenie. To isté sa stalo aj v zápase s PSG.

Camavinga nedáva góly, ale jeho drajv doslova provokuje súpera, a bolo to vidieť proti Angličanom, keď ukradol loptu Kantému, čo skončilo gólom Benzemu.

Jeho energia, jeho dynamika a jeho futbal dodávajú Realu Madrid ďalší nádych. „Hlavne, keď natúpi z lavičky,“ povedal Ancelotti, ktorý je z Francúza nadšený. Má len 19 rokov.

Pred nedeľnajším zápasom so Sevillou má teda pochybnosti. Casemiro je suspendovaný, takže v strede poľa je medzera. Camavinga? Alebo Rodrygo?

Ak Carletto staví na základnú jedenástku z posledných veľkých zápasov, štart Camavingu vyrieši Casemirov problém, keďže Fede hrá vpravo.

Carletto však myslí aj na postavenie Fedeho do stredu poľa a hrať s krídelníkom napravo: Rodrygom.

To by mu umožnilo udržať 4-3-3 klasickejším spôsobom a dať šancu ďalšiemu z protagonistov večera Ligy majstrov, Brazílčanovi Rodrygovi, ktorý skóreoval na 1-3.

Vo svojej internej diskusii a diskusii, ktorú vedie so svojím trénerským tímom, Ancelotti nachádza argumenty pre a proti tomu, aby hral alebo nehral s Camavingom.

V prospech neho hrá, že spolu s Fedem má Madrid viac nôh a energie, čo potrebuje na Pizjuán, kam bieli prichádzajú tesne po predĺžení proti Chelsea.

Naopak, Ancelotti nepočíta s Camavingom ako s takticky vyspelým futbalistom. A 90 minút na Pizjuáne môže byť pre Francúza veľa. Lepšie nastúpiť v chaose comebacku ako v hre, v ktorej musí vládnuť poriadok od začiatku. Rodrygo tu má menšiu výhodu.

Camavinga bol potrestaný za dve prehry v rade, ktoré Madrid zožal na začiatku sezóny proti Šerifu a Espanyolu.

Za zraneného Kroosa hral Camavinga od začiatku a neponúkol očakávaný výkon. Odvtedy stratil veľa minút v tíme, ale to sa už v poslednej dobe napravilo.

Oveľa viac sa hodí do tímu, akým je Madrid, a v La Lige sa objavuje pravidelne. Odohral 1225 minút a je 16. hráčom v kádri, čo sa týka počtu odohratých minút. V posledných zápasoch má už blízko k Rodrygovi a Asensiovi.

Sedem víťazstiev v rade v jeho posledných siedmich štartoch

V posledných siedmich zápasoch, v ktorých bol Camavinga v základnej zostave, Madrid vyhral. Athletic (Liga), Alcoyano (Pohár), Elche (Pohár), Granada (Liga), Real Sociedad (Liga) a Getafe (Liga) boli poslednými zápasmi, v ktorých stredopoliar nastúpil od začiatku, pričom bieli vyhrali každé toto stretnutie.

Rodrygo je smrteľný v Lige majstrov, nie však v lige

Brazílčan sa vždy vie dostať do Ancelottiho hlavy. V súboji s Asensiom opäť vyhráva. Jeho gól v Lige majstrov opäť dokazuje, že v európskej súťaži sa mu darí. O lige si to povedať nemôže.

Pravda je taká, že odkedy hrá za Madrid, viac gólov nastrieľal v Európe ako v Španielsku. O čom však Carlo nepochybuje je jeho práca a nasadenie, ktoré ho môže dostať do základnej zostavy na Pizjuáne.

zdroj: marca.com