Domov Novinky Buffon: „Rozhodca nemá v hrudníku srdce, ale odpadkový kôš“

Buffon: „Rozhodca nemá v hrudníku srdce, ale odpadkový kôš“

Nečakanú zápletku mala včerajšia štvrťfinálová odveta Ligy majstrov medzi Realom Madrid a Juventusom Turín. Biely balet vyhral prvý zápas na súperovej pôde 3:0 a zdalo, že už je rozhodnuté. Stal sa však pravý opak. Taliani dokázali na Santiago Bernabéu streliť tri góly a zdalo sa, že zápas bude smerovať do predĺženia. V úplnom závere však prišiel faul Benatiu na Vázqueza. Rozhodca Michael Oliver odpískal pokutový kop, čo vzbudilo veľké vášne na strane Juventusu. Brankárska legenda hostí Buffon okamžite zamieril za rozhodcom a svojimi poznámkami mu dal najavo, čo si o tom myslí. Za svoje správanie potom videl z rúk hlavného arbitra svoju prvú červenú kartu v Lige majstrov. Vieme, ako sa všetko skončilo. Ronaldo danou možnosťou nepohrdol, pokutový kop premenil a Real Madrid postúpil do semifinále ôsmykrát v rade. Po zápase bol veľmi smutný a zároveň nahnevaný kapitán hostí Buffon. Prinášame vám jeho pozápasové vyjadrenie.

„Bola to desatina penalty. Viem, že rozhodca videl, čo videl, ale tá penalta bola spochybniteľná. Nebola jasná. A písknuť pochybnú penaltu v 93. minúte… Mužstvo dalo do toho všetko. Jeden človek nám nemôže zničiť sny v takomto zápase, v ktorom sme sa vrátili do boja o postup, pochybným rozhodnutím. Zrejme nemá v hrudníku srdce, ale odpadkový kôš. Okrem toho, ak nemáte charakter a neviete zvládnuť tlak na tomto ihrisku a štadióne, tak to rovno môžete sedieť na tribúne so svojou ženou a deťmi a jesť pritom chipsy. K celej situácii som bol blízko, rovnako ako rozhodca a obranca. Ak písknete v 93. minúte takúto penaltu, nie ste muž, ste zviera. Som v poriadku, život ide ďalej. Som šťastný a hrdý na moje mužstvo. Čo sa zdalo nemožné sa takmer stalo skutočnosťou. Je škoda, že sa to skončilo takto.“