Domov Novinky Budú hrať tímy mimo Európy o Európsky superpohár?

Budú hrať tímy mimo Európy o Európsky superpohár?

UEFA stále viac pracuje na novom európskom superpohári, ktorý sa bude hrať mimo Európy. Najnovším nápadom je pozvať šampióna...americkej MLS.

Autor: Marek
0 komentár

Od sezóny 2024/25 nastanú zmeny v súťažiach UEFA na čele s Ligou majstrov. Pre pripomenutie, počet účastníkov sa zvýši z 32 na 36 a skupinovú fázu s ôsmimi skupinami nahradí ligová so spoločnou tabuľkou.

Každý klub odohrá osem zápasov, po ktorých postúpi osem najlepších do štvrťfinále a tímy z miest 9.-24. budú hrať o postup do osemfinále.

Ešte v máji agentúra AP a v júni L’Équipe informovali, že federácia stále viac uvažuje o zorganizovaní tzv. Opening Four, čiže štyri tímy, ktoré by namiesto Európskeho superpohára otvorili futbalovú sezónu v Európe.

Dnes čaká víťazov Ligy majstrov a Európskej ligy Superpohár. Prvotné plány opísané na jar predpokladali, že miniturnaj, ktorý sa uskutoční mimo Európy, odohrajú šampióni Ligy majstrov, Európskej ligy a Konferenčnej ligy.

L’Équipe zdôraznilo, že nápad na tento turnaj už bol zaslaný televíznym vysielateľom s výzvou bojovať o práva na vysielanie zápasov UEFA v cykle 2024-2027. Základnou myšlienkou turnaja bol „zápas medzi majstrom z minulej sezóny a ďalšími tromi veľmi úspešnými klubmi.“

Kto by bol štvrtým účastníkom turnaja?

Anglický Guardian teraz informuje PA Media Group, že prebiehajú rokovania o takomto turnaji a v rozhovoroch sa objavila myšlienka, že podiel troch európskych šampiónov by mal doplniť šampión z krajiny, ktorá tento turnaj organizuje mimo Európy.

Keďže prvé zápasy by sa odohrali v Spojených štátoch, čo je dnes hlavný marketingový a finančný cieľ UEFA, išlo by v týchto prípadoch o posledného víťaza Major League Soccer.

Denník dodáva, že zatiaľ čo stále neprebiehajú žiadne vážne rozhovory o „exporte“ zápasov Ligy majstrov mimo Európy, ako tento týždeň informoval The Athletic, myšlienka reformy Európskeho superpohára naberá na sile od leta 2024, pretože by to znamenalo oveľa viac príjmov pre federácie a kluby.

Rozhovory o všetkých týchto témach sa budú konať dnes a zajtra na stretnutí Európskej klubovej asociácie v Istanbule.

zdroj: theguardian.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x