Domov Novinky Brahimove suchoty

Brahimove suchoty

Takto to nemalo byť. Momentálne je Brahim v tíme najmenej často využívaným hráčom v poli.

Autor: Marek
0 komentár

Hoci útočník predviedol v zápase proti Getafe dobrý výkon a tréner ho pochválil, jeho celková situácia nie je optimistická.

Po návrate z hosťovania Brahim ešte nenastúpil. Niet pochýb o tom, že Vinícius a Rodrygo sú hlavnými zbraňami Realu. Na druhej strane treba podotknúť, že aj Joselu dokázal nazbierať 181 minút.

Díazov celkový čas je 14 minút. Niečo tu určite nie je v poriadku. Niečo by sa malo zmeniť. 14 minút rozdelených do štyroch zápasov je pre hráča, ktorý mal priniesť trochu sviežosti do ofenzívnych činností, rozhodne málo.

A nesmieme zabudnúť, že Vini a Arda sú zranení. Medzi zdravými hráčmi v poli má Brahim najnižší počet najazdených kilometrov zo všetkých. Lucas má od neho o minútu viac a v hierarchii je stále pred ním Militão (50 minút).

Je možné, že pozícia Španiela sa po zápase proti Getafe zmení. Ancelotti na neho vsadil na konci prvého domáceho zápasu sezóny a mal právo byť s výsledkami spokojný.

Brahim bol v hre odvážny a presný. Nahradil Modrića, aby pôsobil ako spojka medzi krídlami a stredom poľa. Zaznamenal stopercentnú presnosť prihrávok, vyhral štyri duely a dvakrát bol faulovaný.

„Mužstvo si počínalo veľmi dobre, prispel som aspoň niečím, to je všetko. Tréner bol so mnou spokojný. Hovorí mi, aby som využil každú minútu naplno,“ povedal po záverečnom hvizde. Rady trénera si zrejme zobral k srdcu.

Pred zápasom s Getafe vyzerali Brahimove štatistiky katastrofálne. V Bilbau sa na ihrisku neobjavil a Ancelotti nevyužil ani počet možných striedaní.

V Almeríi sa zdalo, že jeho striedanie malo za cieľ získať čas. Vo Vigu opäť neopustil lavičku. Až vo štvrtom kole dal poriadne pocítiť svoju prítomnosť. A darilo sa mu dobre.

Pri absencii Viniciusa má Brahim možnosť zabojovať o viac. Jeho šance na hranie sú teraz z pochopiteľných dôvodov vyššie. A vo veku 24 rokov Díaz nepochybne potrebuje väčšiu dôslednosť. Nikdy však nie je ľahké hrať v klube, akým je Real Madrid.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x