Domov Prestupy Brahim Díaz získal titul už v troch ligách: Premier League, La Liga a Serie A

Brahim Díaz získal titul už v troch ligách: Premier League, La Liga a Serie A

Brahim Díaz včera zaznamenal výrazný miľník a dokázal to už v tak mladom veku.

Autor: Marek
0 komentár

Útočník si zapísal do svojej zbierky aj titul zo Serie A a stal sa vôbec najmladším hráčom, ktorý zdvihol nad hlavu trofej z troch líg, Premier, League a teraz aj titul v Taliansku.

Takýto úspech dosiahli iba dvaja hráči, Cristiano Ronaldo a Danilo. CR7, rovnako ako Brahim, začal svoju víťaznú cestu v Anglicku, v Manchestri City. Neskôr, ako aj hráč z Malagy, pokračoval v Španielsku v Reale Madrid. A nakoniec, áno, rovnako ako hlavný hrdina týchto riadkov zdvihol Scudetto s Juventusom. Na druhej strane, Danilova cesta bola Real Madrid – Manchester City – Juventus.

Brahim začal v sezóne 2017/18 v Premier League. V piatich zápasoch odohral 49 minút, ale aj to mu postačilo na oslavu titulu v Premier League.

V roku 2020 odohral v drese Realu Madrid šesť zápasov, v ktorých nazbieral 130 minút a zaznamenal aj gól a asistenciu.

V Miláne, ktoré nebolo favoritom na zisk titulu bol z pohľadu odohratých minút na jedenástom mieste z celého tímu a dal štyri góly a štyri asistencie. Takto vo veku 22 rokov, 9 mesiacov a 19 dní, skôr ako ktokoľvek iný v histórii, spečatil svoju trojitú korunu.

Brahim: budúcnosť visí vo vzduchu

Teraz prichádza tá najťažšia časť a to riešiť budúcnosť. Hosťovanie v Miláne možno prerušiť užu toto leto. Real Madrid sa pohráva s touto myšlienkou, hoci Brahim vždy tvrdil, že sa v Miláne cíti dobre a chce mať kontinuitu. Maldini to preto využije a pokúsi sa ho udržať a dokonca ho aj podpísať…

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x